MojAndroid

Spoločnosť Lexar odhalila ich úplne prvú 1 TB SDXC kartu pre fotoaparáty, ktorá sa bude verejne predávať. Volá sa Professional 633x a upozorňujeme, že sa nejedná o microSD kartu, ktorú vložíte napríklad do smartfónu.

Špičkové parametre pre pamäťovú kartu

Síce sa jedná o UHS-I kartu narozdiel od rýchlejšej triedy USH-II, avšak stále sa radí medzi špičku. Jej prenosová rýchlosť činí 95 MB/s (class 10). To by malo byť úplne dostatočné pre fotoaparáty, ktoré nahrávajú 4K video (class V30) a podporujú hromadné snímanie fotografií v RAW. V roku 2016 výrobca SanDisk predstavil SD kartu s veľmi podobnými parametrami, avšak jej komerčný predaj sa nikdy neuskutočnil. Technológia postupuje stále dopredu, najmä ak sa jedná o “flash úložiská”, akými sú SD karty. Pre zaujímavosť spomenieme, že ak súčasná rýchlosť napredovania technológie výroby pamäťových kariet bude pokračovať, v roku 2034 sa možno dočkáme pamäťovej karty s kapacitou 1 petabajt (1 000 000 gigabajtov).

Zdroj: The Verge

Akú kapacitu má vaša microSD karta v telefóne, pokiaľ nejakú v ňom máte? Napíšte nám to dolu do diskusie!

12.1.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+