MojAndroid

Leto je v plnom prúde a  týždňa na týždeň sa u nás oteplilo natoľko, že mnohých z nás mohlo toto počasie zastihnúť nepripravených. Letná sezóna si ale skutočne vyžaduje prípravu a tú si vyžadujú aj naše mobilné zariadenia. Je totiž veľmi pravdepodobné, že v lete budeme tráviť oveľa viac času vonku a je možné, že po zimnom období na to naše zariadenia nie sú pripravené.

Ochrániť ich môžeme hneď niekoľkými spôsobmi a nie všetky sa musia nutne týkať hardvérového príslušenstva. To je ale dobrý základ a bez ohľadu na to, aké vonkajšie aktivity v najbližších mesiacoch plánujete, určite sa vám zíde kryt alebo obal. Možno majú niektorí z vás voči takémuto príslušenstvu apatiu, no vzhľadom na to, že dni sú teraz skutočne veľmi dlhé a vonku trávime naozaj viac času, môže taký obal v hodnote do niekoľko desiatok EUR zachrániť celé vaše zariadenie.

IPshop-kryt-recenzia-1

Nemusí sa pritom jednať o drahý obal, stačí aj jednoduchší kryt, ktorý pridá vášmu zariadeniu nielen dodatočnú úroveň ochrany pri páde, ale aj odolnosť proti poškriabaniu, čoho pravdepodobnosť v lete tiež narastá. Môžete zájsť ešte ďalej a skúsiť niektorý z vode odolných či pádu odolných krytov, no to je už špeciálne príslušenstvo, ktoré budete zrejme používať iba príležitostne.

selfie-stick-palica

Okrem toho v lete nesmie chýbať spoľahlivá selfie tyčka, pomocou ktorej lepšie zachytíte všetky vaše letné dobrodružstvá. Tiež by ste nemali zabúdať na spoľahlivé dávky energie a užitočným pomocníkom je externá nabíjačka, ktorá vás zachráni pri niekoľkodňových pobytoch na festivaloch či stanovačkách s priateľmi.

Svojich inteligentných pomocníkov ale môžete vylepšiť aj po softvérovej stránke. Ak plánujete v lete viac cestovať, určite by ste nemali zabudnúť na spoľahlivú navigáciu, nástroj na prevod svetových mien či rôzne aplikácie, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať atrakcie na cudzom mieste. V letnom čase možno využijete aj nástroje na hľadanie strateného či ukradnutého smartfónu a hoci veríme, že podobné skúsenosti mať nebudete, určite neuškodí dopredu sa na tieto nepríjemné situácie pripraviť a keď nastanú, ich riešenie bude oveľa jednoduchšie.

Náš tip
Aplikácie, ktoré by na vašej dovolenke nemali chýbať

Plánujete nejako pripraviť svoje mobilné zariadenie na leto? Ak áno, tak ako? Zadovážite si špeciálny kúsok príslušenstva, alebo sa vaše prípravy skôr týkajú inštalácie špeciálnych aplikácií? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, ako svoj smartfón či tablet na leto pripravujete vy.

25.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+