MojAndroid

Evernote organizuje svoju prvú programátorskú súťaž! Hľadajú zaujímavé nápady, ktoré by sa mohli premeniť na užitočné aplikácie, ktoré by používatelia Evernote radi pridali do svojho repertoáru. Najinovatívnejšie a najužitočnejšie aplikácie budú ocenené zaujímavými finančnými cenami, a budú predvedené na konferencii Evernote Trunk, ktorá sa chystá v auguste.

Zapojiť sa môžeš aj ty! Medzi používateľov Evernote patria študenti, právnici, spisovatelia, dizajnéri, výkonní riaditelia a mnoho ďalších rôznych profesií.Približne 80% z nich používa Evernote v práci, ale aj v súkromnom živote. Ľudia používajú Evernote pri plánovaní svadby, ukladajú si recepty, hľadajú kempy na výlet, či vína, ktoré im chutili, a dokonca miesto, kde zaparkovali.

Jedným zo spôsobom ako sa dá pozrieť na integráciu s Evernote, je zamyslieť sa nad dvoma rôznymi službami, ktoré môžete používateľom ponúknuť: pomôcť im uložiť informáciu v užitočnej podobe, alebo nájsť a použiť už uloženú informáciu. Niektoré aplikácie robia iba jednu z týchto vecí, iné obidve.

Pri navrhnovaní svojej aplikácie buďte tvoriví. Evernote neočakáva “brutálnu” nadstavbu ku svojej aplikácii, hoci by sa im to určite páčilo, ale prečo nevytvoriť napríklad nákupnú aplikáciu s podporou Evernote zohľadňujúcu vašu polohu, alebo hru, ktorá použije vaše poznámky na cvičenie vašej pamäte? Možnosti sú nekonečné.

Do súťaže sa bude dať prihlásiť od 10. júna 2011 na stránke www.evernote.com competition sign up. Na nahranie svojho výtvoru na servery súťaže budete mať čas do 15. júla 2011. Z úzkeho výberu finálových aplikácií bude odborná porota vyberať výhercov na základe nasledujúcich kritérií:

  • Kompletnosť a vzhľad: Je používanie aplikácie ľahké a intuitívne? Je esteticky príťažlivá?
  • Efektívne použite platformy Evernote: Využíva aplikácia výhody unikátnej funkcionality platformy Evernote?
  • Užitočnosť: Je aplikácia užitočná?
  • Originalita nápadu: Je aplikácia jedinečná a/alebo inovatívna?

 

Výhercovia budú oznámení 18. augusta 2011 na konferenci Evernote Trunk, kde im budú udelené ceny v celkovej výške 100 tisíc amerických dolárov nasledovne:

  • Hlavná cena ($50,000) bude udelená najlepšiemu finalistovi, ktorého zvolí odborná porota a samotní použivatelia aplikácie Evernote.
  • 6 finalistov dostane po $5,000 a budú im preplatené náklady na cestu a ubytovanie počas konferencie.
  • Študentská cena ($10,000) je určená najlepšej aplikácii vytvorenej študentom (bakalár a nižšie).
  • Divoká karta ($10,000) bude čakať na najinovatívnejšiu, najkreatívnejšiu či najneočakávanejšiu aplikáciu.

Presvedčili sme niekoho z vás, aby sa zapojil do súťaže? Vieme, že medzi čitateľmi našej stránky je nejeden šikovný programátor. A kto by sa nepotešil 50 tisícom dolárov? Máte nejaké nápady na aplikáciu s podporou Evernote, ktorá by sa zišla vám?

Ak aplikáciu Evernote nepoznáte, prečítajte si o nej viac v tomto článku alebo si ju rovno stiahnite pomocou QR kódu alebo niektorého z odkazov nižšie.

Android Market | AppBrain

Zdroj: Evernote

1.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+