MojAndroid

Predajná aplikácia Letgo si za pár rokov svojej existencie získala určitú popularitu. Má množstvo aktívnych používateľov, ktorým sa pomocou nej podarilo predať alebo kúpiť akýkoľvek tovar. Letgo sa zameriava predovšetkým na obchody v blízkom okolí a patrí medzi najrýchlejšie rastúce aplikácie svojho druhu (či už na Androidoch alebo na iOS zariadeniach).

Bez udania pádneho dôvodu

Letgo však na Slovensku, Česku a v niekoľkých ďalších krajinách z čista jasna končí, bez udania akéhokoľvek dôvodu. Na webovej verzii sa len zrazu objavil oznam hovoriaci, že od budúceho mesiaca už služba nebude k dispozícii na niekoľkých trhoch strednej a východnej Európy. Oznam má nasledujúce znenie: “Je nám ľúto, ale Letgo neprijíma nové inzeráty a po uplynutí tohto mesiaca nebude Letgo vo vašej zemi k dispozícii”.

Letgo sa darilo najmä na poli financovania, za posledných pár rokov vybrali na piatich investičných kolách spolu 975 miliónov dolárov. Posledných 500 miliónov dolárov z minulého roka posunulo hodnotu Letgo na 1.5 miliardy dolárov. Preto je extrémne prekvapivé, prečo Letgo v niektorých krajinách končí. Žiadne podrobnejšie oficiálne vyhlásenia nie sú zverejnené a hovorca Letgo, Jonathan Lowe, len stručne uviedol:

Môžem potvrdiť, že po skončení tohto mesiaca Letgo v týchto krajinách nebude fungovať. Nad rámec toho nebudeme situáciu komentovať.

A čo vy? Používali ste Letgo? Dajte nám vedieť v komentároch, či vám bude služba na Slovensku chýbať.

Náhrada zo Slovenska

Doplnené 21. marca o 12:50:

Ak hľadáte šikovnú náhradu za Letgo, máme pre vás riešenie. Tým je slovenská aplikácia Offero, ktorá funguje už dva roky, no možno o nej neviete. Funguje veľmi podobne ako letgo – jednoducho odfotíte vec, ktorú chcete predať, zaradíte ju do kategórie, pridáte vhodný popis a môžete predávať.

Šikovná online služba má jednoduché rozhranie a aj skvelú Android aplikáciu, ktorú môžete vyskúšať ja prostredníctvom nášho odkazu.

Verzia: 2.2.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.5
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšou zaujímavou alternatívou je aj Bazar.sk. Aplikácia uspela aj v našej ankete 4ka Android Code 2018, kde získala v kategórii Nakupovanie a predaj celkové prvé miesto. Ide o štandardný internetový bazár s veľmi jednoduchým princípom a prepracovanou mobilnou aplikáciou. Jeho výhodou je napríklad to, že inzerent si môže vybrať, akú formu komunikáciu uprednostňuje a zároveň nemusí zverejniť svoje číslo či e-mailovú adresu, ak sa tak rozhodne.

Verzia: 3.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.7.3
Aktuálna cena: Zdarma
20.3.2019
Zdroj: czechcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+