MojAndroid

Lenovo Yoga Book bol jedným z najzaujímavejších zariadení minulého roka a bez obáv môžeme povedať, že ide o najzaujímavejší tablet za posledných niekoľko rokov. Spoločnosť Lenovo má pritom s tabletmi bohaté skúsenosti a nie sú jej cudzie ani zaujímavé inovácie. V seriáli Lenovo Yoga Book: Tipy a triky si predstavíme niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré tento tablet ponúka a ktoré možno nie sú zrejmé na prvý pohľad.

Príslušenstvo

Ako takmer každé mobilné zariadenie, aj Lenovo Yoga Book funguje dobre sám o sebe. Nezaškodí si ho ale trošku ochrániť. Hoci niekomu sa môže zdať, že Yoga Book je skôr notebookom ako tabletom, určite by sme nenechávali na náhodu typickú tabletovú ochranu, a to ochranné sklo na displej.

Na našom trhu nájdete niekoľko rôznych druhov. Okrem klasického odolného skla, ktoré ochráni váš displej pred poškriabaním a v niektorých prípadoch aj pred roztrieštením, nájdete na našom trhu napríklad aj antireflexnú ochrannú fóliu.

Tá je ideálnym príslušenstvom v prípade, že chcete pracovať v exteriéri. Klasický IPS displej je na priamom slnku horšie čitateľný ako v interiéri, no prácu vonku uľahčí práve ochranná fólia. Tá okrem toho ponúka všetky štandardné výhody ako ochrana proti poškriabaniu. Disponuje tiež dobrou odpudivosťou mastnôt a nečistôt, čo nikdy nie je na škodu.

Okrem ochranného skla či fólie nájdete pre Lenovo Yoga Book aj špeciálne puzdro. Tablet má špecifické rozmery, a tak možno nemusí dobre sedieť v každom univerzálnom puzdre. Model Lenovo Yoga Book Bag však pochádza priamo od Lenova a je vytvorený s dôrazom na rozmery Yoga Booku.

Puzdro je veľmi elegantné a jednoduché, a zároveň poskytuje dodatočnú úroveň ochrany pre váš tablet. Vzhľadom na kompaktné rozmery tabletu je pravdepodobné, že mnohí používatelia budú tablet prenášať v taške. Tu môže ľahko dôjsť k poškriabaniu či inému poškodeniu krytu tabletu a puzdro je tak ideálnym riešením. Okrem toho je vďaka puzdru možné tablet jednoduchšie prenášať v ruke bez tašky, čo je tiež jedna z dostupných možností.

Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na štandardné príslušenstvo, s ktorým je tablet dodávaný a ktoré si možno v prípade straty či poškodenia dokúpiť priamo od Lenova. Stratiť môžete napríklad pero Real Pen, ktoré ale od výrobcu kúpite za približne 30 dolárov. Náhradné papiere pre Book Pad zasa dokúpite za približne 20 dolárov a tuhy do pera môžete kúpiť za 10 dolárov za sadu troch kusov.

Popustite uzdu fantázii

Posledný tip v našej sérii článkov je síce trochu všeobecnejší, no dáva prednosť vám a vašej fantázii. Naša pôvodná recenzia, ako aj táto séria článkov, mala totiž jednu spoločnú tému – vyzdvihovala flexibilitu zariadenia Lenovo Yoga Book.

Aj keď pokryjeme všetky bežné tipy a triky, šikovní a kreatívni používatelia určite odhalia ďalšie spôsoby, ktorými je možné tablet využiť. Samotnú sekciu v prvej časti tohto seriálu sme venovali microHDMI portu, vďaka ktorému možno tablet prepojiť s externými projektormi a monitormi.

To poslúži najmä pri pracovných či školských povinnostiach, no zároveň môžete tento port využiť aj vo chvíľach relaxu. Lenovo Yoga Book sa môže stať centrom prezentácie rodinných fotografií pri oslave. Tu určite oceníte dlhú výdrž na jedno nabitie a kompaktné rozmery, vďaka ktorým tablet umiestnite kdekoľvek.

Ak k tabletu pripojíte kvalitný Bluetooth reproduktor, môžete z Yoga Booku spraviť plnohodnotné multimediálne centrum. Na rôznych oslavách či posedeniach s priateľmi oceníte bezstarostné pripojenie k internetu, prípadne slot na microSD karty, kde môžete vložiť kartu s kolekciou vašej obľúbenej hudby.

Tablet pritom nie je flexibilný iba svojimi funkciami, ale aj konštrukciou. Vďaka možnosti otočenia displeja o 360° sa dá tablet umiestniť tam, kde by ste iné zariadenie určite nedávali. Svoje miesto si nájde napríklad aj v kuchyni, kde oceníte jeho spratnosť a možnosť “zavesiť” ho na poličku.

To je znovu iba pár prípadov jeho využitia. Lenovo Yoga Book je skutočne extrémne flexibilné zariadenie plné rôznych využití, ktoré možno objavíte až po niekoľkých dňoch či týždňoch používania. V žiadnom prípade nejde o jedno z tých zariadení, ktoré využijete iba na jednu činnosť. Práve naopak, Yoga Book exceluje takmer vo všetkom.

29.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+