Lenovo Yoga Book bol jedným z najzaujímavejších zariadení minulého roka a bez obáv môžeme povedať, že ide o najzaujímavejší tablet za posledných niekoľko rokov. Spoločnosť Lenovo má pritom s tabletmi bohaté skúsenosti a nie sú jej cudzie ani zaujímavé inovácie. V seriáli Lenovo Yoga Book: Tipy a triky si predstavíme niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré tento tablet ponúka a ktoré možno nie sú zrejmé na prvý pohľad.
Plnohodnotná Yoga – režimy fungovania
Lenovo Yoga Book je skutočne originálne zariadenie, ktoré si reálneho konkurenta na trhu hľadá ťažko. Iste, existujú tablety pre umelcov, no tie väčšinou nie sú určené na klasické používanie, na konzumáciu multimédií či komunikáciu. Pri pohľade na Yoga Book tak možno často zabúdame na to, o aké univerzálne zariadenie ide a pozeráme sa iba na jeho jedinečné funkcie. To je však veľká chyba. Zabudnúť totiž nesmieme ani na ikonické funkcie, vďaka ktorým má toto zariadenie v názve slovíčko Yoga.
Tak, ako v prípade predchádzajúcich tabletov a notebookov s týmto označením, Lenovo Yoga Book je možné používať vo viacerých režimoch. Na rozdiel od iných tabletov s Androidom je v tomto prípade najlákavejší zrejme režim klasického laptopu, to znamená s klávesnicou položenou na stole a vztýčeným displejom. Okrem toho sú ale k dispozícii aj ďalšie režimy.
Na jednoduché surfovanie po internete pri tablete položenom na podložku je vhodný režim stan, kedy preklopíte displej o takmer 360° oproti zavretému režimu a položíte ho na podložku tak, že sa jej dotýka iba hranami. Takto zaberie na stole menej miesta a vy máte k dispozícii celú dotykovú plochu.
Potom je tu režim vhodný na sledovanie videí či filmov, kedy je displej vztýčený a podložky sa dotýka strana s dotykovou plochou/klávesnicou. Samozrejme, v tomto režime je dotyková plocha deaktivovaná a vy si tak tablet môžete položiť aj do lona či do postele.
Zabudnúť ale nesmieme ani na klasický režim tabletu. Práve tu Yoga Book vyniká pred ostatnými zariadeniami s prívlastkom Yoga. Je totiž taký tenký, že aj v prípade otočenia dotykovej plochy o 360° je stále plnohodnotne použiteľný ako klasický tablet s dotykovým displejom. Môžete ho preto jednoducho používať na čítanie či prezeranie sociálnych sietí, alebo na čokoľvek, na čo ste pri práci s klasickým tabletom zvyknutí.
Prečo použiť podložku Book Pad a nie iba obyčajný zošit?
V rámci tipov a trikov k zariadeniu Lenovo Yoga Book sa vám snažíme sprostredkovať rady, ktoré nemusia byť na prvý pohľad úplne viditeľné. Mnohých z vás určite napadlo, že Lenovo Yoga Book a jeho dotykovú plochu môžete použiť s akýmkoľvek zošitom, do ktorého si píšete poznámky. Mechanizmus na rozpoznávanie kreslenia/písania je totiž uložený v pere Real Pen. Teoreticky tak môžete na podložku položiť akýkoľvek zošit či zväzok papierov a výsledok sa prekreslí do aplikácie v tablete.
Kým by ste ale tento režim fungovania nevyskúšali, možno by ste si neuvedomili, že s bežnými zošitmi to nebude vždy také jednoduché. Hoci tablet skutočne rozozná to, čo napíšete a nakreslíte a veľmi presne to prekreslí do aplikácie, výsledok nemusí byť dokonalý. Ak totiž na podložke pohnete papierom, celý výsledok sa posunie. V prípade obrázku tak línie nebudú sedieť s predchádzajúcimi náčrtmi a v prípade textu sa môže stať, že prepíšete už to, čo ste pred tým napísali.
Preto pri písaní perom na papier určite odporúčame použitie podložky Book Pad. Tá totiž obsahuje magnetický mechanizmus, ktorý udrží papier na jednom mieste a zároveň udrží podložku pripevnenú k tabletu.
Do podložky si teoreticky môžete vložiť aj iný papier, no v prípade toho, ktorý je dodávaný s tabletom Lenovo Yoga Book a ktorý je možné dodatočne dokúpiť, máte istotu kvality. Ide o hrubý papier s takmer neviditeľnou mriežkou, ktorú ocenia umelci, ale aj bežní používatelia pri robení náčrtov či písaní textu. Pre mnohých bude možno ideálne používať kombináciu vami vybraného papiera a papiera od Lenova a voliť ich podľa potreby. Ak ale skutočne dbáte o výsledok v digitálnej forme, určite nezabudnite na podložku Book Pad.