MojAndroid

Lenovo Yoga Book bol jedným z najzaujímavejších zariadení minulého roka a bez obáv môžeme povedať, že ide o najzaujímavejší tablet za posledných niekoľko rokov. Spoločnosť Lenovo má pritom s tabletmi bohaté skúsenosti a nie sú jej cudzie ani zaujímavé inovácie. V seriáli Lenovo Yoga Book: Tipy a triky si predstavíme niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré tento tablet ponúka a ktoré možno nie sú zrejmé na prvý pohľad.

Ukladanie poznámok pri vypnutom tablete

Určite všetci viete, čo robí z tohto tabletu také originálne zariadenie. Je to dotyková plocha kompatibilná s technológiou Wacom, ktorá plní hneď niekoľko účelov. Ak ste už tablet niekde skúšali, určite si tieto možnosti viete ľahko predstaviť. V praxi ale možno nebudete vždy chcieť vidieť napísané poznámky ihneď zobrazené na displeji tabletu. To často nie je potrebné a ani praktické.

Našťastie, Lenovo svoju technológiu premyslelo do poslednej bodky. Ak napríklad kreslíte, chcete meniť kresliace nástroje a farby, displej zrejme budete chcieť mať rozsvietený. To platí aj v prípade, že chcete funkcie tabletu demonštrovať priateľom a známym. Ak ho ale chcete reálne používať, vôbec nemusíte mať rozsvietený displej. Tablet stačí zložiť do stavu poznámkového bloku, položiť naň papier a aktivovať pero na Halo klávesnici. Potom môžete pokojne písať poznámky na papier a po skončení ich uložiť do tabletu stlačením tlačidla pre zníženie hlasitosti.

Takéto používanie má hneď niekoľko výhod. Tou najväčšou je zrejme šetrenie batérie. Displej zbytočne nesvieti a vy aj tak môžete využívať jednu z najužitočnejších funkcií tabletu. Takýto režim písania poznámok je priam ideálny pre študentov, ale aj pre pracujúcich ľudí, ktorí si robia poznámky na porade či stretnutí. Stále platí, že ak si na stole rozložíte takýto tablet a poznámky si budete robiť týmto spôsobom, pravdepodobne očaríte každého okolo seba.

MicroHDMI konektor pre ešte flexibilnejšie použitie

MicroHDMI port nie je pri tabletoch s väčšou obrazovkou úplnou raritou, ale ani samozrejmosťou. Pokiaľ sa ale bavíme o štandardných tabletoch, je veľmi nepravdepodobné, že tento port aktívne využívate. Ak aj áno, väčšinou ide o zobrazenie fotografií či videí na väčšej obrazovke.

V prípade tabletu Lenovo Yoga Book ale naberá microHDMI port úplne iné rozmery využiteľnosti. Vďaka portu môžete pripojiť tablet k väčšiemu monitoru. Tu nemusíte iba premietať filmy, ale môžete takto tablet plnohodnotne používať ako svoj pracovný nástroj.

Okrem toho, vďaka redukcii z klasického HDMI na microHDMI môžete tablet využiť aj ako zdroj prezentácie pri pripojení k projektoru. Znovu tak môžete zapôsobiť na spolužiakov či kolegov. Šikovný tablet sa zmestí aj do bežnej dámskej kabelky a problémy pri prenose s ním nebudú mať ani páni.

Pripojte myš, prípadne klávesnicu a máte plnohodnotný počítač

Po pripojení periférií ako myš a klávesnica môžete mať z tabletu plnohodnotný pracovný nástroj. Platí to o to viac, ak využijete radu z predchádzajúceho kroku a pripojíte si k tabletu väčší externý monitor. Myš a klávesnicu s tabletom môžete spojiť prostredníctvom Bluetooth a nemusíte sa tak ani trápiť s ďalšími káblami.

Systém v tablete je totiž špeciálne upravený aj pre ovládanie kurzorom myši. Aplikácie si môžete otvárať v oknách a pracovať s nimi tak, ako ste zvyknutí pri plnohodnotnom desktopovom operačnom systéme. Okrem toho je k dispozícii aj šikovná lišta, vďaka ktorej je multitasking oveľa pohodlnejší ako pri klasickom tablete.

Vďaka tejto funkcii je tabletom Lenovo Yoga Book skutočne možné nahradiť plnohodnotný počítač. Samozrejme, výkon a funkcie systému Android nemusia stačiť náročnejším používateľom, no pre bežných používateľov môže ísť o vynikajúci spôsob, ako skĺbiť prenosnosť malého tabletu s funkciami plnohodnotného počítača pri pripojení k externému monitoru.

27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+