MojAndroid

Lenovo na výstave CES 2017 ukázalo nový VR headset určený pre počítače s operačným systémom Windows. Kompatibilný je aj s holografickou platformou Microsoftu, pričom konkurovať má najmä headsetom, ako sú HTC Vive a Oculus Rift. Najväčšou výhodou VR okuliarov od Lenova je ich nízka hmotnosť, ktorá nepresahuje hodnotu 350 gramov (HTC Vive váži 555 g) a komfortná konštrukcia, ktorá sa inšpirovala VR okuliarmi od Sony.

Virtuálna realita od Lenova používa dva OLED panely s rozlíšením 1440 x 1440 px, ktoré je vyššie ako v prípade Riftu aj HTC Vive. Pre sledovanie polohy používateľa sa nevyužívajú žiadne externé snímače. Namiesto nich sa Lenovo spolieha na sériu integrovaných senzorov a kamier, ktoré zrejme poslúžia aj pre zobrazenie rozšírenej reality podobne, ako to je aj v prípade okuliarov HoloLens. Viac podrobnosti zatiaľ nie je k dispozícii, dokonca nepoznáme ani oficiálny názov zariadenia. Vieme ale to, že VR od Lenova sa začne predávať niekedy tento rok, a to za cenu, ktorá sa bude pohybovať na úrovni 300-400 dolárov.

Zdroj: theverge

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+