MojAndroid

Na základe minuloročného úspechu sa spoločnosť Lenovo zúčastní aj druhého ročníka veľtrhu VivaTech 2017 so zaujímavým programom. Predstaví množstvo aktivít vrátane prednášok, konferencií, predvedenia demo produktov, ukážok inovácií a spustí vzrušujúcu výzvu s technológiou Motorola „Transformuj si smartfón“.

Náš tip
Lenovo Moto Z Play dostáva Android 7.1.1 Nougat

Vo svojom stánku Lenovo predstaví širokú škálu najinovatívnejších notebookov, tabletov, konvertibilných, oddeliteľných a predvedie odbornej verejnosti interaktívne demo produktov a názorné ukážky. Na programe sú aj tematické prednášky o najnovších trendoch v oblasti technológií a návštevníkom ukáže, ako používať inovatívne aplikácie v bežnom živote.

Na VivaTech 2017 sa zúčastnia hostia z viac ako 200 krajín a očakáva sa, že tento ročník prekoná minuloročných 50 000 návštevníkov vrátane 5 000 startupistov, 7 000 CEO a 1 000 investorov.

Prednášky, diskusie & workshopy

Lenovo odštartuje svoju účasť na VivaTech 2017 už 15. júna neformálnym interview Yuanqinga Yanga, CEO a prezidenta spoločnosti a Françoisa Bornibusa, prezidenta Lenovo EMEA. Interview povedie predseda Publicis, Maurice Lévy (10:50 SEČ). Spoločnosť Lenovo bude diskutovať o úspešnom prístupe k inováciám, o evolúcii od osobných počítačov k personalizovaným počítačom, o budúcnosti globalizácie a „inteligenčnej revolúcii“.

Náš tip
Lenovo Moto Z2 Play: Lepší fotoaparát, menšia batéria a nové Moto Mods

Spoločnosť Lenovo povedie 15. a 16. júna menšie tématické prednášky, ktorých cieľom bude spojiť inovátorov. Elisabeth Moreno, prezidentka spoločnosti Lenovo Francúzko, sa bude zaoberať otázkami: „Skutočne je to koniec hardvéru alebo jeho znovuoživenie?“ a „Aké sú nové trendy pre technologických hráčov ako Lenovo?“ Okrem toho Barrie Rankin, riaditeľ spotrebiteľských notebookov EMEA a Virtual Reality povedie panelovú diskusiu na tému „Kedy sa virtuálna realita stane produktom masového trhu?“

Výkonná riaditeľka spoločnosti Lenovo pre komunikáciu v spoločnosti EMEA Catherine Ladousse, ktorá podporuje rôznorodosť na pracovisku, sa 15. júna zúčastní panelovej diskusie s odborníkmi, kde budú hovoriť o nových spôsoboch, ako prilákať ženy do oblasti vedy a techniky. Taktiež bude viesť diskusiu na tému „Prečo a ako prilákať a udržať ženy v STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics)“, ktorá sa uskutoční 16. júna v stánku Lenovo, kde spolu s inými spoločnosťami ako Orange a Engie, ktoré sa snažia o zníženie rozdielov medzi pohlaviami vo vede a technike, rozoberú osvedčené postupy. (#womenrock, #peoplematter).

Počas celého trvania veľtrhu VivaTech bude spoločnosť Lenovo viesť workshopy s odborníkmi na rozšírenú a virtuálnu realitu, cloud a podnikanie v oblasti dátových centier a sadu Moto Mod Developers Kit. Na týchto workshopoch odborníci spoločnosti Lenovo predstavia svoju víziu o tom, čo cloud znamená pre digitálnu transformáciu (evolúciu alebo revolúciu?) a vysvetlia, aké kroky môžu tvorcovia podniknúť vo vývoji vlastných referenčných moto režimov (Moto Mods sa ľahko zacvaknú do ľubovoľného telefónu Moto Z a transformujú váš telefón na úplne nové zariadenie: kamera so super priblížením, boombox, projektor a ďalšie).

Na záver si francúzsky startup Wosomtech, minuloročný víťaz Phab 2 Pro Tango Challenge Startup s Googleom na VivaTech, pripravil „Meet-up session“, kde predvedie demo rozšírenej reality, ktorú vyvinuli pre platformu Lenovo Phab 2 Pro ako výsledný projekt súťaže. Aplikácia Easybuild ponúka rýchly a jednoduchý spôsob merania, mapovania a prepracovania akéhokoľvek interiéru pre architektov, inžinierov a profesionálov v oblasti nehnuteľností, maloobchodu a interiérov. Používatelia môžu skenovať reálny priestor, vytvárať 3D mapy a 2D pôdorysy, navrhnúť rozšírenú realitu pre interiér a potom nahrať všetko do cloudu.

Výzva Motorola

Výzva spoločnosti Motorola “Transformuj si smartfón” je určená vývojárom, startupistom a iným tvorcom, aby zapojili svoju kreativitu a priniesli funkcie smartfónov, ktoré doposiaľ neboli možné, a premenili ich na skutočnosť s novými Moto Mods.

Moto Mods sa ľahko zacvaknú na ľubovoľný telefón Moto Z. Dokonale a bezpečne sa hodia na to, aby transformovali váš smartfón a poskytli vám neobmedzené možnosti. Koncept Moto Mods je jednoduchý: môžu byť takmer všetko, čo vám napadne. Či už je to filmový projektor, špičkový reproduktor alebo dokonca monitor krvného tlaku – možnosti sú nekonečné.

Porota na čele s hlavným marketingovým riaditeľom spoločnosti Motorola Janom Huckfeldtom vyberie 16. júna päť najlepších návrhov Moto Mods výzvy “Transformuj si smartfón”. Každý tím dostane Moto Z a Moto Mods Development Kit, aby vytvorili svoj prototyp a spustili kampaň na crowfoundingovom portáli IndieGogo. Víťaz bude pozvaný, aby predstavil svoj Moto Mod skupine manažérov a vývojových tímov v hlavnom sídle spoločnosti Motorola Mobility v Chicagu a bude tiež posúdený pre vstup do programu celosvetového akcelerátora.

Stánok Lenovo nájdete v Hall of Tech Partners (hala 1, stánok J12).

11.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+