MojAndroid

Ani spoločnosti Lenovo nemohol uniknúť rastúci záujem užívateľov o smartfóny, ktoré neponúknu iba dobrý hlavný fotoaparát, ale pomôžu pri zachytení kvalitných snímkov prednou kamerou. Takéto smartfóny predstavilo už niekoľko výrobcov a teraz sa k nim pridáva aj Lenovo so svojím novým modelom Vibe Z2. Okrem predného fotoaparátu s vysokým rozlíšením ponúkne novinka aj ďalšie výkonné hardvérové komponenty.

Dnes už je väčšine užívateľov jasné, že megapixely nie sú všetko. Stále však zvykne platiť, že keď má fotoaparát vysoké rozlíšenie, automaticky od neho očakávame kvalitné snímky. Lenovo Vibe Z2 bude mať prednú kameru s rozlíšením až 8 MPix. Je veľmi pravdepodobné, že tento fotoaparát nebude schopný produkovať tak kvalitné snímky, ako zariadenia s hlavným 8-megapixelovým snímačom. Dá sa ale predpokladať, že nový Vibe Z2 bude patriť medzi zariadenia s najlepším predným fotoaparátom, čomu nenasvedčuje iba počet pixelov, ale fakt, že Lenovo prezentuje nový model ako “selfie smartfón”.

VIBE_Z_II_Hero_01.0.0_standard_1025.0

Lenovo Vibe Z2 ponúkne aj hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 MPix. Nájdeme tu nový 64-bitový procesor Qualcomm Snapdragon 401 taktovaný na 1,4 GHz. Zariadenie ponúkne 5,5-palcový displej s HD rozlíšením, 32 GB vnútornej pamäte, batériu s kapacitou 3 000 mAh, pripojenie k LTE sietiam a hrúbku iba 7,8 mm. Okrem tohto smartfónu predstavila spoločnosť aj nový smartfón Lenovo Vibe X2 s netradičným dizajnom. Novinka ponúkne 5-palcový Full HD displej, 8-jadrový procesor MediaTek M6595, 13-megapixelový fotoaparát, prednú kameru s rozlíšením 5 MPix a 32 GB vnútornej pamäte. Vibe X2 zaujme ale najmä dizajnom poskladaným zo štyroch rôznofarebných vrstiev. Táto vlastnosť nemá zrejme žiadne praktické využitie, no zaujme už na prvý pohľad.

lenovo-vibe-z2-cover

Spoločnosť Lenovo tiež predstavila dva zaujímavé kusy príslušenstva Vibe Extenson pre smartfón Vibe X2. Jedným z nich bude zariadenie na predĺženie batérie a druhým zasa zariadenie pre zosilnenie zvuku. Spoločnosť nešpecifikovala cenu tohto príslušenstva, no selfie smartfón Vibe Z2 by mal stáť 429$, zatiaľ čo Vibe X2 kúpite za 399$. Novinky sa začnú predávať v októbri v Číne a potom budú nasledovať aj ďalšie krajiny, v ktorých sa oficiálne predávajú smartfóny spoločnosti Lenovo.

Zdroj: The Verge, Android Headlines

4.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+