MojAndroid

Lenovo na Slovensku oficiálne spúšťa predaj svojich smartfónov. Tak takáto správa zaznela médiami už v polovici septembra odkedy sme netrpezlivo čakali na to, kedy spoločnosť odhalí dátum začiatku predaja prvých zariadení, no najmä nového vlajkového modelu Vibe Z2 Pro. Dočkali sme sa. Spoločnosť Lenovo totižto na oficiálnom predstavení v Bratislave informovala, že novinku začne predávať už 10. októbra, a to za odporúčanú maloobchodnú cenu 459 eur.

Náš tip
SÚŤAŽ: Vyhrajte novinku Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo VIBE Z2 Pro upúta pozornosť 6-palcovým displejom s QHD rozlíšením a prémiovým vzhľadom, za ktorý vďačí najmä štíhlemu prevedeniu a telu vyrobenému z kovu. O vysoký výkon sa stará štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2,5 GHz a 3 GB pamäte RAM. Dlhú výdrž na jedno nabitie  zebezpečuje batéria s kapacitou až 4 000 mAh, ktorá má poskytnúť 45 hodín telefonovania a dlhé hodiny aktívneho používania. Súčasťou výbavy je aj kvalitný 16-megapixelový fotoaparát s BSI senzorom, optickou stabilizáciou obrazu a schopnosťou natáčať videá v 4K rozlíšení. To všetko v tele s hrúbkou len 7,7 mm a hmotnosťou 179 gramov.

Predná 5 Mpx kamera je vybavená šo­šov­kou pro­ti skres­ľo­va­niu ob­ra­zu, vy­va­žu­jú­ca zá­be­ry, aby za­bez­pe­čila os­tré a bez­chyb­né auto­portré­ty. Beztlačidlové ovládanie spúšte s prvkom okamžitého zapnutia fotoaparátu umožňuje vytvárať zábery rýchlo aj v prípade, že displej je v pohotovostnom režime.Operačným systémom je Android 4.4 KitKat, ktorý výrobca doplnil o vlastnú nadstavbu, ponúka však aj unikátnu možnosť, prepnúť prostredie na čistý Android.

S týmto smartfónom sa bez problémov pripojíte aj k 4G LTE sietiam, pričom ponúkne aj možnosť použiť dve SIM karty súčasne, čo oceníte nielen v cudzine, ale aj pri používaní dvoch SIM kariet, jednu pre volania a a druhú pre prenos dát.

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+