MojAndroid

Spoločnosť Lenovo vlani predstavilo svoj TOP model Lenovo Vibe X3. Tento podarený telefón sa tešil pomerne veľkej obľube a jeho majitelia sa teraz môžu tešiť na to, na čo čakali niekoľko mesiacov. V týchto dňoch totiž dorazila aktualizácia s operačným systémom Android 6.0.1 Marshmallow aj na naše zariadenie.

Náš tip
Lenovo Vibe X3 – najlepšie Lenovo v histórii | RECENZIA

Hoci nás telefón na dostupnosť aktualizácie neupozornil, ihneď po manuálnom vyhľadaní sa aktualizácia zobrazila a bola k dispozícii k stiahnutiu. Dostupnosť aktualizácie môžete skontrolovať aj vy v nastaveniach systému v časti Informácie o telefóne – Aktualizácia systému. Pred samotným stiahnutím aktualizácie je ale potrebné spraviť niekoľko opatrení. Ak ste si zmenili primárne úložisko v telefóne na SD kartu, o svoje dáta prídete, takže sa uistite, že si pred aktualizáciou všetko zálohujete. Tiež sa vám z pamäte telefónu odstránia informácie o odtlačkoch vašich prstov a po aktualizácii bude nutné tieto nastavenia obnoviť.

Lenovo-Vibe-X3-foto-10

Samotná aktualizácia má vyše 1,7 GB, takže ju určite odporúčame sťahovať cez rýchlu Wi-Fi sieť. V opačnom prípade sa celý proces môže výrazne predĺžiť. Po stiahnutí aktualizácie je ale inštalácia prekvapivo rýchla. Samotná inštalácia balíčka v recovery móde u nás netrvala viac ako desať minút, no potom približne ďalších 15 minút trvalo, kým zmizla tradičná obrazovka informujúca o prispôsobovaní Android aplikácií novému systému. Toto, samozrejme, závisí od množstva aplikácií vo vašom zariadení, no celý proces aktualizácie, odhliadnuc od sťahovania, by nemal veľmi presiahnuť pol hodinu.

A čo nové systém prináša? Presne to, čo by ste očakávali. Vzhľadom na to, že systém v telefóne Lenovo Vibe X3 pripomína čistý Android, sú novinky zväčša iba kozmetické, prípadne ich na prvý pohľad ani neuvidíte. Nechýbajú funkcie Google Now on Tap či možnosť nastavenia oprávnení pre aplikácie. Nájdeme tu aj šetriaci režim Doze, ktorý je možné prispôsobiť prostredníctvom novej možnosti v nastavení batérie pod názvom Optimalizácia batérie. Zmenené bolo aj menu s nastaveniami, ktoré neponúka tradičné farebné ikony od výrobcu, ale ide o prispôsobenú kópiu tradičných nastavení z čistého Androidu Marshmallow.

Pozorné oko si všimne aj niekoľko ďalších noviniek, ako napríklad iný font hodín na zamknutej obrazovke, mierne zmeny v štýle ikon, stavovom riadku či lište s rýchlymi nastaveniami. Okrem toho sme si všimli pomerne radikálne zrýchlenie celého systému, načítavania aplikácií a prepínania medzi nimi. Tiež sa po aktualizácii budete musieť pripraviť na to, že aplikáciám budete musieť postupne priradiť všetky potrebné povolenia, inak možno nebudú pracovať správne. Ak vlastníte telefón Lenovo Vibe X3 aj vy a stiahli ste si aktualizáciu, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, aké ďalšie novinky ste si všimli a ako ste s novým systémom spokojní.

Doplnené 4.7. o 10:30

Spoločnosť Lenovo dnes aktualizovala aj svoj fotografický smartfón Lenovo Vibe Shot. Aj majitelia tohto zariadenia sa môžu tešiť na aktualizáciu s novým systémom a pravdepodobne aj všetkými tými novinkami, ktoré sa týkajú smartfónu Vibe X3. V tomto prípade má aktualizácia niečo vyše 1,5 GB, takže aj tu si na upgrade budete musieť vyčleniť nejaký čas.

Lenovo Vibe Shot

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+