MojAndroid

Lenovo na tlačovej konferencii v Berlíne predstavil novinku Vibe X2, ktorá ako prvá na svete prichádza s tzv. vrstveným dizajnom a novým osemjadrovým procesorom spoločnosti Mediatek. Vrstvený dizajn novinky je odvodený od troch farebne odlišných farebných prúžkov na boku telefónu, ktorý je inak vyrobený z kovu. Vibe X2 však zaujme a poteší aj samotným konštrukčným spracovaním, ktoré je charakteristické malou hrúbkou na úrovni 7,27 mm.

Lenovo Vibe X2 disponuje dostatočne veľkým 5 palcovým IPS displejom s rozlíšením Full HD. Z hardvérovej výbavy smartfónu stojí za zmienku použitie nového 8-jadrového procesora Mediatek MT6595m, ktorý po prvýkrát na svete použila práve spoločnosť Lenovo. V súčinnosti s 2 GB RAM by malo ísť o dostatočne výkonnú dvojku, ktorá sa postará o plynulý chod operačného systému Android 4.4 KitKat s používateľskou nadstavbou výrobcu. Procesor by mal navyše disponovať funkciami pre šetrenie energie, vďaka ktorému by Vibe X2 mohol na jedno nabitie vydržať oveľa dlhšie, a to aj v prípade použitia menšej 2300 mAh batérie. Na fotografovanie je X2 vybavený 13 Mpix fotoaparátom a 5 Mpix prednou kamerou. Interná pamäť ponúka veľkosť 32 GB.

Lenovo-Vibe-X2-unveiled-worlds-first-layered-smartphone-is-sleek-also-first-with-MediaTek (1)

Novinka okrem svojho vzhľadu a parametrov zaujme aj svojim príslušenstvom. Vďaka tzv. systému Xtensions sa toto dá jednoducho pripnúť k zadnému krytu telefónu, čím môže vylepšiť jeho výdrž alebo multimediálne schopnosti. Príslušenstvo v podobe 5,1 mm hrubej batérie slúži zároveň aj ako ochranný kryt, pričom ponúka predĺženie výdrže až o 75%. Iné príslušenstvo zas vylepší zvukový prednes zariadenia. Nepochybne ide o veľmi zaujímavý spôsob ako prilákať potencionálnych zákazníkov. Práve v dobe, keď sa špecifikácie zariadení začínajú vyrovnávať a výkon smartfónov je postačujúci aj v prípade lacnejších zariadení, bude pri kúpe smartfónu rozhodujúca podpora, softvérová vybavenosť a originálnosť príslušenstva, ktoré si budete môcť k nemu zakúpiť.

vibec x2

Cena Vibe X2 nemá za hranicami prekročiť 399 dolárov, čo je za takto vybavený smartfón viac než zaujímavá suma. V Európe by sa na trh mohol dostať v priebehu októbra alebo novembra.

Lenovo-Vibe-X2-unveiled-worlds-first-layered-smartphone-is-sleek-also-first-with-MediaTek (2) Lenovo-Vibe-X2-unveiled-worlds-first-layered-smartphone-is-sleek-also-first-with-MediaTek (3)

4.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+