MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Xiaomi sa dostala na tretie miesto v predaji smartfónov vo svete. Toto umiestnenie je naozaj veľmi obdivuhodné pre čínsku spoločnosť, ktorá rastie skutočne veľmi rýchlo. Predstavitelia spoločnosti sa týmto novinkám určite veľmi potešili, veď v rebríčku sa pred nimi nachádzajú už iba giganti Apple a Samsung. Po ukončení akvizície Motoroly spoločnosťou Lenovo sa však situácia zmenila a na tretie miesto sa dostáva práve Lenovo.

Výsledky boli zverejnené spoločnosťou HIS iSuppli a potvrdené spoločnosťou IDC. Lenovo však uvádza, že tieto výsledky boli predčasné. Spoločnosť Lenovo predala v treťom štvrťroku 16,9 milióna smartfónov, zatiaľ čo Xiaomi ich predalo 17,3 milióna. Hoci konkrétne čísla o predajoch smartfónov Motorola nie sú známe, očividne to je dostatočne veľké číslo na to, aby sa Lenovo dostalo na tretie miesto. Informovala o tom aj slovenská pobočka spoločnosti Lenovo:

“Údaje IDC o segmente smartfónov zo dňa 29.10. boli predčasné. Podľa vyhlásenia zo dňa 30.10. sú Motorola + Lenovo jasným číslom 3 – s 8,7% podielom na trhu a pevnou globálnou pozíciou.”

Čínsky výrobca je globálnym lídrom v predaji počítačov a teraz sa dostáva aj na popredné miesta v predaji smartfónov. To, samozrejme, nevyvracia fakt, že Xiaomi rastie veľmi rýchlo a v poslednom období má táto čínska spoločnosť naozaj obdivuhodné výsledky. Lenovo ale tiež ponúka svoje smartfóny vo viacerých krajinách, medzi ktoré patrí už aj Slovensko a odkúpením Motoroly od spoločnosti Google dokázalo Lenovo svoje postavenie ešte viac vylepšiť.

Zdroj: Lenovo

31.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+