MojAndroid

Spoločnosť Lenovo sa vo veľkej miere prezentuje nielen ako skúsený výrobca hardvéru, ale aj ako inovátor. Dokazujú to prototipy zariadení ako skladateľný smartfón či tablet, no aj hotové zariadenia v podobe Moto Mods či YogaBook. No a pred pár dňami na podujatí Lenovo Tech World predstavila spoločnosť opäť ďalšiu sériu noviniek:

Vývojári z Lenova prichádzajú s vlastným inteligentným hlasovým asistentom CAVA (Context Aware Virtual Assistant). Hlasový asistent sa má vyznačovať riadnou dávkou umelej inteligencie a hĺbkovým učením deep learning. Asistent sa bude učiť z vašich zvykov, čerpať informácie z kalendára a aj na základe týchto faktov vám bude vedieť pripomínať či radiť.

Rival Amazonu Echo sa bude volať SmartCast+ a nebude len reagovať na hlasové príkazy. Interaktívny reproduktor bude rozoznávať aj zvuky či objekty, ale pomocou vstavaného projektora dokonca prinesie zážitky spojené s rozšírenou realitou.

Keď sme pri rozšírenej realite, len nedávne sme informovali o lenováckych okuliaroch s rozšírenou realitou, ktorú Lenovo predstavilo na Disney evente. Ide o náhlavný set s názvom daystAR so 40-stupňovým zorným poľom. Má ísť o samostatné zariadenie, ktoré nepotrebuje na svoj chod počítač ani smartfón. Na headsete bola zatiaľ domonštrovaná hra Star Wars v spolupráci s Lucas film, kde sa používateľ stal na chvíľu rytierom Jedi.

Nuž a dávku zaujímavostí uzavrieme inteligentnou vestou SmartVest, ktorá slúži na zdravotné účely. Do jej textílie je vložených 10 senzorov, ktoré neustále monitorujú srdcovú činnosť používateľa.

Je ťažké predpovedať, ktorému zariadeniu sa bude v budúcnosti dariť a ktoré sa reálne dostane aj na svetové trhy. Je však zaujímavé sledovať, akým smerom sa Lenovo uberá v posledných rokoch.

Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+