MojAndroid

Lenovo pripravilo svoju tlačovú konferenciu Lenovo Tech World v San Franciscu tento štvrtok 9.júna 2016, kde predstaví horúce novinky pre tento rok. Výber tlačovej konferencie v USA asi nebude náhodný a preto očakávame nástupcu Lenovo Moto Z, návrat modelu Razr či oficiálne spustenie projektu Tango. Nachádzame sa priamo v Kalifornii, novinky budeme sledovať naživo exkluzívne ako jediný zo Slovenska. Prinesieme aj live stream, preto odporúčame sledovať náš Facebook.

Lenovo Moto Z a RAZR

Podľa dostupných informácií sa Lenovo chystá zmeniť názov vlajkových lodí Moto, namiesto Moto X pribudne označenie Moto Z. Ako sme už písali v predchádzajúcich článkoch, očakávame že aj nové vlajkové lode budú dve ako Moto Z Style a Moto Z Play, podľa predchádzajúcich modelov. Písmeno Z by mohlo byť akýmsi pokračovateľom vyššej rady smartfónov ako napríklad Vibe Z či Vibe Z2 Pro.

Náš tip
Lenovo zmení názov vlajkových lodí Moto. Zbohom Moto X, vitaj Moto Z!
Náš tip
MotoMods majú byť moduly pre smartfóny od Motoroly
Náš tip
Lenovo a Moto plánujú znovuzrodenie modelu RAZR. Bude mať hrúbku iba 5,2 mm

Uniknuté informácie a teasing kampaň priamo od Lenova nám naznačuje aj oživenie značky RAZR. Na konferencii Lenovo Tech World by sa tak mala objaviť aj novinka, ktorá bude mať hrúbku len 5,2 milimetra. Teraz môžme len tipovať, či nový RAZR bude vyklápačka alebo extra tenký smartfón s vynikajúcou výbavou. Ďalšie informácie cez Twitter hovoria o transformácií sveta mobilov, vyklápačku s Androidom zrejme neuvidíme, ale s najväčšou pravdepodobnosťou si Lenovo pripravilo tenký Android smartfón, na ktorý sa budú dať pripínať rôzne moduly, známe ako MotoMods.

Projekt Tango a navigácia v budovách

Nový projekt Tango, na ktorom Lenovo pracuje spoločne s Googlom, sme mali možnosť si vyskúšať už v Barcelone na MWC. Tango prináša 3D mapovanie a rozšírenú realitu priamo na displeje mobilných zariadení vrátane navigácie a ďalších služieb. Lenovo predstaví celosvetovo prvý spotrebiteľský tablet s podporou Projektu Tango. Toto zariadenie by mal priniesť nový spôsob vnímania sveta – umožní nastaviť vnútorné mapovania trasy po múzeu cez vytvorenie 3D herného prostredia až po vizualizáciu toho, ako do kuchyne zapadne nová chladnička.

Exkluzívne naživo

Čínska spoločnosť odhalí novinky aj v oblasti inovácií, vrátane virtuálnej reality, smart prepojených zariadení/IoT a využívanie sily cloudu na zmenu života ľudí. Sledujte novinky z Lenovo Tech World 2016 naživo na MojAndroid.sk priamo zo San Francisca.

8.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+