MojAndroid

Spoločnosť Lenovo je známa hlavne svojimi notebookmi a tabletmi, ale nevyhýba sa ani nositeľnej elektronike. Tento týždeň podľa portálu GizmoChina predstavila nové TWS slúchadlá Lenovo TC550, ktoré zaujmú nízkou cenou a vylepšenou funkciou aktívneho potlačenia hluku (ANC).

Lenovo TC550 láka na funkciu aktívneho potlačenia hluku

Telo novinky je kombináciou rôznych materiálov vrátane nehrdzavejúcej ocele.  Nechýba ani odolnosť voči prachu a vode certifikácie IPX4 a dotykové ovládanie. Podľa výrobcu poskytnú slúchadlá Lenovo TC550 TWS dostatočne kvalitný zvuk vďaka 10-milimetrovému zvukovému meniču. Štruktúra zvukového výstupu obsahuje aj permanentný magnet RuFeB s membránou z polymérového kompozitu PU&PEEK, ktorý by mal poskytnúť kvalitné basy.

Lenovo TC550 | Zdroj: GizmoChna.com

Slúchadlá hlavne podporujú funkciu aktívneho potlačenia hluku(ANC) s rozsahom 25 dB, vďaka čomu používateľa pri počúvaní neruší ani hlučné prostredie. K dispozícii je aj 5 rôznych typov štupľov do uší, ktoré si môžete vybrať podľa vlastných preferencií, tak aby vyhovovali vášmu tvaru uší. Vďaka správnej veľkosti náušníkov slúchadlá pri dlhšom alebo aktívnom nosení nespadnú.

Lenovo TC550 | Zdroj: GizmoChina.com

Dlhá výdrž a podpora bezdrôtového nabíjania

So smartfónom sa slúchadlá prepoja pomocou rozhrania Bluetooth 5.3, ktoré má dvoch hostiteľov pre ľavé a pravé ucho. Vďaka tomu podporujú slúchadlá samostatné pripojenia pre obe uši, čím je pripojenie stabilnejšie a tiež znižuje oneskorenie pri hraní hier. Pre telefónne hovory sú k dispozícii duálne mikrofóny s funkciou potlačenia hluku.

Špecifikácie | Zdroj: GizmoChina.com

Výdrž batérie každého slúchadla je 6 hodín a s nabíjacím puzdrom môžu vydržať až 30 hodín. Nabíjacie puzdro využíva 450 mAh batériu a dokonca podporuje bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi s výkonom 2,5 W. Pre rýchle nabíjanie je k dispozícii USB-C konektor. Cena slúchadiel Lenovo TC 550 na čínskom trhu je v prepočte 35 eur. Dostupnosť a cena na globálnom trhu zatiaľ nebola oznámená.

Náš tip
Elektronický občiansky preukaz: Slovák si naprogramoval vlastný softvér namiesto eID klienta

 

14.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+