MojAndroid

Prednedávnom boli odhalené prvé informácie o prvom tablete spoločnosti Lenovo, ktorý by nasledoval Asus a ponúkol by tak štvorjadrový procesor Tegra 3. Dnes sa na internete objavil prvý obrázok z GLBenchmark, v ktorom bol odhalený jeho pravý názov, LePad K2, spolu s ďalšími detailami. Žiaľ výsledok z testu na poskytnutých obrázkoch nebol a nie je ani zaručená jeho 100% pravosť, ale ak by bol naozaj skutočný, LePad K2 by mohol byť naozaj výnimočným zariadením.

Podľa zoznamu špecifikácii z benchmarku, by mal byť totiž vybavený 10.1 palcovým Full-HD displejom (1920×1200 px). To je v súčasnosti, keď sú bežné displeje s rozlíšením 1280×800 px veľký skok vpred a určite tak zaradia Lenovo medzi exkluzívne modely, o ktoré by mohol byť potenciálne veľký záujem – samozrejme o všetkom rozhoduje aj cena, ktorú zatiaľ nepoznáme. Okrem toho sme sa z obrázku dozvedeli aj to, že tablet by mal fungovať ešte so starším Androidom Honeycomb 3.2, ale Lenovo už určite pracuje aj na najnovšom Ice Cream Sandwich. Či sa začne predávať práve s ním môžeme zatiaľ len špekulovať.

Zatiaľ známe parametre:

  • procesor NVIDIA Tegra 3
  • operačná pamäť RAM 2GB
  • USB port, fotoaparát s LED bleskom
  • snímač odtlačkov prstov
  • Displej s Full-HD rozlíšením

Fotogaléria

Zdroj: androidcommunity.com, engadget.com

19.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+