MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Slušná výdrž

Lenovo TAB4 10 Plus ponúka batériu s kapacitou 7000 mAh. Aj pri takto veľkom zariadení ide o slušný akumulátor, od ktorého sme očakávali veľmi dobré výsledky a môžeme skonštatovať, že sme neboli sklamaní.

Pri používaní tabletu približne 1,5 – 2 hodiny denne sme sa dostali na výdrž takmer štyri dni. Tablet sme pritom používali najmä na prehliadanie internetu, prácu so sociálnymi sieťami a prehrávanie YouTube videí. To vôbec nie je zlé a ak tablet používate aktívne počas jedného dňa, nemusíte sa o výdrž vôbec strachovať – zvládnete s ním na jedno nabitie aj 10 hodín aktívnej práce. Ako pri väčšine Android tabletov, aj tu je relatívne slabá výdrž v stave nečinnosti. Hovoríme relatívne, v porovnaní napríklad so smartfónmi je však stand-by čas veľmi dobrý.

Aj pri tom všetkom však zrejme s tabletom pri aktívnejšom používaní nevydržíte na jedno nabitie celý týždeň. Ak ho necháte “oddychovať” niekoľko dní, strata v batérii bude s najväčšou pravdepodobnosťou citeľná. Pri aktívnom používaní však toho tablet zvládne pomerne dosť a nesklame vás ani pri tých najnáročnejších dňoch.

Lenovo TAB4 10 Plus: Záverečné hodnotenie

Lenovo TAB4 10 Plus je zaujímavý tablet vyššej triedy, ktorý ponúka naozaj atraktívnu výbavu. Nejde o lacný tablet určený pre nenáročných používateľov, práve naopak. Prednosťou tabletu je pekný displej, veľmi dobrý výkon a optimalizovaný softvér. Naopak, zarazila nás veľmi slabá kvalita reproduktorov, ktoré pri tablete považujeme za veľmi dôležité. Poteší ale 4G pripojenie a dobrá výdrž batérie, pričom nedostatočné reproduktory kompenzuje aspoň prítomnosť 3,5mm jacku pre slúchadlá. S cenovkou 300 EUR však ide v kategórii Android tabletov o veľmi zaujímavé riešenie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.7

Lenovo TAB4 10 Plus

Lenovo TAB4 10 Plus je zaujímavý tablet vyššej triedy, ktorý zaujme najmä svojim displejom a skvelým výkonom. Poteší aj dobrá výdrž batérie, ako aj v tejto cenovej kategórii pomerne atraktívne pripojenie k 4G sieti. Miernym sklamaním sú však reproduktory tabletu, ktoré sú viac než podpriemerné. Na druhej strane, nechýba moderný spôsob nabíjania cez USB-C konektor ako aj tradičný 3,5mm jack pre slúchadlá, ktorý je stále vítaným doplnkom.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
80 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Cena
  • Pekný dizajn
  • Pripojenie k 4G

  • Reproduktory
  • Slabá podpora optimalizovaných aplikácií
24.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+