MojAndroid

Okrem noviniek v podobe smartfónu Moto X4, headsetu Lenovo Explorer s virtuálnou realitou či tabletu Home Asisstent predstavila spoločnosť Lenovo na výstave IFA v Berlíne ešte jeden tromf. Nazýva sa Star Wars: Jedi Challenges AR headset a ide o okuliare s rozšírenou realitou s názvom Lenovo Mirage, ku ktorým patrí aj svetelný meč a maják na sledovanie vašich pohybov. Sledujte video a čítajte ďalej.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

O Lenovo Star Wars: Jedi Challenges sme písali už pár týždňov dozadu, kedy Lenovo predstavilo na Disney evente v spolupráci s Disney a Lucasfilm tento headset. My sme si ho už mali možnosť v Nemecku vyskúšať a musíme povedať, že funguje fantasticky. Zaujímavosťou pritom je, že na funkciu headsetu nepotrebujete byť pripojení k počítaču, ale stačí do headsetu vložiť smartfón s OS Android či iOS a spustiť príslušnú aplikáciu. Keďže ide o rozšírenú realitu, nie virtuálnu, pred sebou máte voľný priezor, aby ste videli prostredie, v ktorom sa nachádzate. Smartfón však pomocou zrkadla premieta na priehľadnú časť okuliarov obrazy. V našom testovaní sme mali možnosť bojovať proti Kylovi Renovi. Jeho osoba tak v rozšírenej realite vyzerá ako hologram. Toto však nie je tá najzaujímavejšia časť.

Lenovo Star Wars: Jedi Challenges ponúka skutočný svetelný meč

Hru ovládate pomocou ozajstného svetelného meča. Do rúk totiž dostanete rukoväť, repliku tej z Hviezdnych Vojen. Po stlačení tlačidla sa pred vašimi očami vysunie z rukoväte lúč svetla, presne ako vo filme. Čo je ešte lepšie, rukoväť poskytuje aj vibračnú odozvu, a tak popri známom elektriziujúcom zvuku vysunutia svetelného lúča rukoväťou mierne zatrasie. Musíme povedať, že práve toto je najmagickejší moment, pretože naozaj máte ten pocit, že držíte svetelný meč. Okuliare sledujú rukoväť a premietať na jej koniec lúč svetla. Bonus je, že v momente, kedy sa skríži váš meč a meč Kyla Rena, tak rukoväťou vždy zatrasie. Predstavuje to neuveriteľne silný feedback pre vás ako hráča.

Nedržíte v rukách “nejaký” ovládač v podobe univerzálneho zariadenia pre viacero hier, ale máte v rukách „skutočný meč“ a hráčsky pocit sa tým podľa mňa neporovnateľne zlepší. Testovala som viacero zariadení s virtuálnou či rozšírenou realitou a práve toto bol obrovský rozdiel pri hraní.

Fanúšikovia Star Wars si zatiaľ môžu zahrať iba obmedzený počet hier. Ide napr. o bitku so svetelnými mečmi proti najnebezpečnejším zloduchom tejto ságy, tiež však aj Holografický šach, ktorý poznáte z filmu. No a jednou z hier je aj strategická bitka povstalcov proti Impériu.

Čo sa týka podporovaných zariadení, do Lenovo Mirage môže ísť Moto Z, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Google Pixel XL, Google Pixel, iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s. Okuliare ponúkajú pomerne široké zorné pole v podobe 30 stupňov a 60 stupňov pri otáčaní hlavy. Je to ďalšie plus, pretože nemusíte neustále tak veľmi otáčať krkom. Dve kamery zároveň slúžia na sledovanie svetelného meča a vašich pohybov v priestore. K tomu tiež slúži sledovací maják, ktorý v rámci hry postavíte zhruba 2 metre od seba. Celková vzniknutá hráčska plocha je približne 2 x 2 metre. Ovládač v podobe svetelného meča je vybavený batériou s kapacitou 550 mAh.

Cena a dostupnosť

Bohužiaľ, zatiaľ nemáme správy, že by mal byť Star Wars: Jedi Challenges AR oficiálne dosutpný aj na Slovensku. Dá sa predobjednať z Best Buy za cenu 199,99 $, prípadne z oficiálnej stránky za 289,99 $.

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung. 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+