MojAndroid

Tohtoročný medzinárodný veľtrh spotrebnej elektroniky CES priniesol pomerne veľký počet nových smartfónov a tabletov, poháňaných našim obľúbeným systémom Android. Nedávno sa objavili informácie o predstavení piatich nových smartfónoch od spoločnosti Lenovo. Tieto budú orientované na rôzne typy zákazníkov, od bežných, až po pokročilejších užívateľov. Aj keď dostupné špecifikácie nie sú veľmi podrobné, poďme sa pozrieť, čo nám Lenovo, okrem svojej novej vlajkovej lode K900, pripravil.

Ako prvý si predstavíme smartfón s označením IdeaPhone S890, ktorý označila spoločnosť, ako optimalizovaný pre multimédia a výborný, čo do vzhľadu, výkonu a technológie. Smartfón je vybavený dvojjadrovým procesorom s frekvenciou 1.2GHz, 5-palcovým qHD displejom s rozlíšením 960 x 540 pixelov, 8MP zadnou kamerou s automatickým bleskom, prednou 1 MP kamerou a beží na Androide 4.1. Telo zariadenia je hrubé 9,3mm a váži 176 g.

Veľmi zaujímavým riešením hlavne pre business zákazníkov, je model P770. Tento je okrem 4,5-palcového qHD IPS displeja, systému Android 4.1 Jelly Bean a dvoma slotmi pre SIM kartu, vybavený masívnou 3500 mAh batériou, s ktorou si užijete až 30 hodín hovoru na jedno nabitie. Lenovo v tomto prípade pribaľuje aj softvér pre zlepšenú správu napájania, čím získate vraj ešte väčšiu výdrž ako obyčajne. Zaujímavá je aj funkcia USB on-the-go, ktorá dovoľuje využívať tento smartfón ako dobíjaciu stanicu.

Ďalším z nových smartfónov je model IdeaPhone S720, ktorý sa radí medzi lacnejšie zariadenia a je poháňaný Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich. Má rovnaký 4,5-palcový QHD IPS displej ako hore uvedený P770. Okrem toho disponuje dvojjadrovým MTK procesorom s frekvenciou 1.2GHz, 8-megapixelovým fotoaparátom, 2000mAh batériou a zabudovaným softvérom Dolby Digital Plus. Zariadenie je vybavené aj podporou dvoch SIM kariet. Telo je hrubé 9,9 mm.

Posledné dva smartfóny patria k najlacnejším z ponúkaných modelov. Spoločnosť Lenovo sa síce nevyjadrila k cene, no podľa jej slov A800 (obr. vľavo) ponúka hardvérové vybavenie, ktoré je normálne dostupné v drahších zariadeniach. Tento smartfón ponúka 4,5-palcový FWVGA displej, dvojjadrový procesor s frekvenciou 1.2GHz, 2000 mAh batériou a znova dva sloty pre SIM karty. Ešte nižší model A690 (obr. vpravo), je vybavený menším 4-palcovým WVGA displejom s rozlíšením 800 X 480 pixelov a slabším procesorom s frekvenciou 1GHz.   

Zdroj: PCworld, pocketnow, Lenovo

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+