MojAndroid

Tento rok asi zrejme opäť nebude rokom, v ktorom sa stanú ohybné smartfóny masovým trendom, ale môžeme aspoň dúfať, že bude rokom, kedy si aspoň vyskúšame konečne funkčné zariadenie tohto druhu. Hovoríme o zariadeniach so skutočne flexibilnými a skladacími obrazovkami, ktoré sme očakávali už pred dvoma rokmi, keď sa dostali do povedomia plány spoločnosti Samsung pre smartfóny s ohybnými displejmi. Juhokórejský tech gigant síce nepredviedol funkčný skutočný produkt, ale veríme, že podobný je už takmer hotový.

Ďalšie tech spoločnosti sa tiež pred časom pripojili k “boomu” ohybných displejov, napríklad Lenovo so svojimi zariadeniami s flexibilnými displejmi, ZTE so svojím Axon Multy dual-screen telefónom, LG, Google, OPPO  tiež Huawei. Pokiaľ ide o Lenovo, prototyp skladacieho tabletu sa objavil minulý rok. Podobný dizajn vidíme v smartfón-tablet zariadení spoločnosti Motorola, ktorý možno vidieť na niekoľkých patentových obrázkoch.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Prihláška na patent tohto zariadenia bola podaná už v septembri 2016, od vtedy sme o ňom takmer nepočuli, ale zdá sa, že spoločnosti Lenovo a Motorola to myslia s týmto zariadením naozaj vážne. Patent bol schválený v marci tohto roku a to, čo vidíte na obrázkoch je rovnaké, ako prototyp z minulého roka.

Zariadenie by malo mať teda skladací displej. Keď je displej rozložený, zariadenie slúži ako tablet. V ľavej hornej časti zariadenia je kamera a v pravej hornej časti je reproduktor. Druhá kamera je hneď vedľa reproduktora a tieto dve kamery sú schopné dokonca nasnímať a vytvoriť 3D efekt.

Zatiaľ sa nevie, kedy spoločnosť Lenovo odhalí funkčné zariadenie. Je stále v štádiu vývoja, a preto nám – ako vždy – nezostáva nič iné, len čakať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+