MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo sme mali možnosť po prvýkrát uvidieť skladací smartfón. Prvou lastovičkou bol trochu nemotorný a poriadne drahý model Royole FlexPai. Nasledovali nám známejší výrobcovia, najviac rozruchu vzbudili skladacie novinky od Samsungu a Huawei.

Prvý skladací smartfón

Teraz však prichádza niečo úplne nové. Skladací smartfón sme už mali možnosť vidieť, ale čo skladací notebook? Pre Lenovo žiadny problém. Zariadenie, ktoré môžete vidieť na obrázkoch či na videu je prototyp nového ThinkPadu. Výrobca na ňom pracuje údajne už 3 roky a do predaja by sa mohol dostať už v roku 2020.

Zaujímavé je, že príchod skladacích notebookov má presné opačný význam, ako skladacie smartfóny. Kým v prípade smartfónov sa snažia výrobcovia premeniť malé zariadenia na veľké, pri notebookoch je to presne opačne. Hlavnou výhodou pre samotného používateľa bude práve kompaktnosť v zatvorenom stave. Ocenia to tí, ktorí často cestujú a potrebujú mať pri sebe stále plnohodnotné zariadenie s malými rozmermi.

Veľa parametrov nie je známych

Tento prototyp disponuje OLED displejom s uhlopriečkou 13,3″, 2K rozlíšením a pomerom strán 4:3. Ostatné parametra zatiaľ nie sú známe. Vieme len, že operačným systémom bude Windows a pravdepodobne bude poháňaný procesorom od Intelu.

Názor redakcie

Nám sa takéto zariadenie páči. Je zaujímavé a v zatvorenom stave extrémne prenosné. Po otvorení získate dostatočne veľký displej na všetku potrebnú prácu. Avšak pokiaľ to myslíte naozaj vážne, bude potrebné zaobstarať si aj klávesnicu s myšou, čo určite zväčší celkový objem zariadení vo vašej taške. Na druhú stranu, s kvalitným obalom, ktorý bude obsahovať priehradku aj na toto príslušenstvo, by to mohlo byť veľmi zaujímavé. Iste, zariadenie disponuje dotykovým displejom a nejaký text na tom určite bez problémov napíšete, no ak potrebujete písať viac, hardvérová klávesnica bude nutnosťou.

Ako sa vám páči novinka od Lenova? Vedeli by ste si predstaviť jej využitie?

14.5.2019
Zdroj: pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+