MojAndroid

Spoločnosť Lenovo sa rozhodla upustiť od svojej nadstavby Vibe UI a po vzore dcérskej značky Motorola by mala prejsť na takmer čistý Android vo svojich smartfónoch. Správu priniesol na verejnosť Anuj Sharma, vedúci marketingu spoločnosti Lenovo India. Okrem rýchlejších aktualizácii prinesie táto zmena aj ďalšie vylepšenia pre zákazníkov. Spoločnosť Lenovo sa rozhodla pre túto zmenu práve vďaka zohľadneniu spätnej väzby od zákazníkov.

Náš tip
Motorola sa vracia na Slovensko, Lenovo oživilo legendu

Čína má rada nadstavby, India preferuje čistý Android

Podľa vedúceho marketingu spoločnosti Lenovo India bolo posledných 11 mesiacov plných práce na softvérovej stránke zariadení Lenovo. Pri takto striktnej zmene bolo potrebné zohľadniť názory a postoje zákazníkov. Výsledkom je náhrada nadstavby Vibe UI za softvér blízky smartfónom zo série Motorola Moto. Prvým Lenovo smartfónom, ktorý už nedostane nadstavbu Vibe UI, ale priamo systém Android 7.1.1 Nougat bez nadstavby bude model Lenovo K8.

“Bol to zdĺhavý proces, ktorý musel nastať priebežne, pretože spoločnosť Lenovo musela zaradiť všetky trhy, kde predáva zariadenia so systémom Android. Vyskytli sa aj určité rozdiely, ku ktorým došlo napríklad v Číne. Na čínskom trhu sú nadstavby oveľa viac populárnejšie než samotný systém Android. Aj s touto skutočnosťou sa spoločnosť Lenovo striktne vysporiadala. Pre indický trh bola preferencia skôr so systémom Android bez nadstavby, “uviedol Anuj Sharma, vedúci marketingu Lenovo India

Zmena po softvérovej stránke znamená, že spoločnosť Lenovo bude naďalej podporovať audio rozšírenia Dolby Atmos a TheaterMax. Zatiaľ nebolo uvedené, či nové smartfóny Lenovo budú podporovať šikovné “Moto Akcie.” Systém bez nadstavby však prinesie väčšiu jednoduchosť či prehľadnosť ovládania. Čínski používatelia nereagovali na túto zmenu príliš pozitívne. Na čínskom trhu sú nadstavby systému Android veľmi populárne. Naopak indickí používatelia túto zmenu privítali a čistý Android majú na svojich smartfónoch radšej. Samozrejme, u nás distribuované smartfóny značky Motorola od začiatku pracovali s čistým Androidom a nič sa na tom meniť nebude.

Náš tip
Podujatie Lenovo Tech World odhalilo skladací tablet Folio. Poznáme špecifikácie!

Preferujete radšej nadstavbu od výrobcu alebo skôr funkcie čistého systému Android bez nadstavby? Páči sa vám prechod spoločnosti Lenovo na systém bez nadstavby? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: phonearena

7.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+