MojAndroid

Displeje od Samsungu sú vysokej kvality, o čom nás presviedča aj množstvo iných výrobcov, ktorí ich používajú vo svojich zariadeniach. Jednou takou spoločnosťou je aj Lenovo, kde sa šepká o pripravovanej spolupráci, ktorá nebude len tak obyčajná. Lenovo má totiž v budúcom roku prísť s tabletom, ktorý dostane rolovateľný displej, informuje SamMobile.

Špeciálne tipy displejov sú doménou Samsungu. Ten má na trhu už piatu generáciu skladacích smartfónov s označením Z Flip5 a Z Fold5. Tie si našli svojich fanúšikov, ktorí si na ne zvykli a nevedia si možno ani predstaviť prechod späť k štandardnému smartfónu. Každým rokom sa takéto displeje vylepšujú, či už v ich odolnosti, alebo napríklad aj nižšej viditeľnosti stredového zlomu.

Kórejské médiá priniesli správu o spolupráci týchto dvoch gigantov. “Spoločne” chcú priniesť oficiálne prvý, sériovo vyrábaný tablet, ktorý dokáže rozšíriť svoju plochu displeja. Má ísť o 13″ veľký displej, ktorý sa po roztiahnutí môže zmeniť až na 17-palcový. A to už je čo povedať.

Môže ísť o prevratné zariadenie

Podľa analytikov sa môžeme tohto počinu dočkať niekedy v druhom štvrťroku budúceho roka, a teda už celkom skoro. Má ísť podľa reportov o akýsi hybrid medzi tabletom a notebookom, ktorý je určený najmä na uľahčenie a zjednodušenie práce a voľnočasových aktivít. Podľa dostupných informácií, nemá chýbať ani podpora dotykového pera, presne tak ako pri terajších tabletoch od Samsungu.

Na videu môžete vidieť, ako vyzerá prototyp vysúvateľného displeja od kórejskej spoločnosti, ktorý predstavila na jednej z technologických výstav. Čo na to hovoríte vy? Myslíte si, že niečo takéto nájde svoje využitie?

Náš tip
Narodeninová súťaž | My oslavujeme 14 rokov a vy hráte o hodnotné ceny

24.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+