MojAndroid
Fero Chovaňák 27.11.2012

Lenovo predstavil nový model smartfónu určený pre čínsky trh. Hoci je šanca, že sa objaví aj v Európe len veľmi malá, určite stojí aspoň za zmienku. Zariadenie s názvom Lenovo P770 totiž ponúka batériu s kapacitou  3,500mAh, ktorá ho pri hovoroch dokáže napájať až 29 hodín. Výrobcovi sa takto veľkú batériu podarilo vtesnať do tela s hrúbkou 11,9mm. Pre porovnanie, preborník v dlhej výdrži na batériu, Motorola Droid Razr maxx HD, ukrýva v tele s hrúbkou 9,3mm vysokokapacitnú 3300mAh batériu s udávanou výdržou až 32 hodín hovorov.

Lenovo P770 je však telefón určený pre nenáročnejších zákazníkov, čomu odpovedá aj jeho cena a výbava. Poháňaný je dvojjadrovým procesorom s taktom 1,2GHz a nachádza sa tu aj 4GB vnútornej pamäte rozšíriteľnej pomocou micro SD, 4,5 palcový  displej s rozlíšením 540×960 bodov, či 5Mpix fotoaparát a predná VGA kamera. Cena tohto zariadenia je viac než zaujímavá a to rovných 273 amerických dolárov, čo je po prepočte približne 218€.

Zdroj: endgadget

27.11.2012
 • psulek

  Nice, a nemozu taketo phony dodavat aj do sveta/europy, dat tomu poriadnu podporu a mozu konkurovat ostatnym znackam

 • eriks

  Skoda ze to nepride k nam celkom pekne zariadenie za tie prasulky

 • Martin Václavík

  hardwarova vybava stejna jako Huawei G600 a cena uplne jinde…skoda, tohle bych si i koupil

 • Juraj

  pre nenarocnych zakaznikov preboha co viac treba do MT ako 1.2 dvojjadro ved 90% appiek nevie vyuzit ani tie 2 jadra :/

 • Peter Naďo

  Šak ho mám doma a je vynikajúci !
  Akože, foťák nanič, ale displej dostačujúci, GPS nabieha okamžite aj vnútri v dome,výkon na bežné používanie stačí…a dostal som ho zadara :))))))

+