MojAndroid

Lenovo predstavil nový model smartfónu určený pre čínsky trh. Hoci je šanca, že sa objaví aj v Európe len veľmi malá, určite stojí aspoň za zmienku. Zariadenie s názvom Lenovo P770 totiž ponúka batériu s kapacitou  3,500mAh, ktorá ho pri hovoroch dokáže napájať až 29 hodín. Výrobcovi sa takto veľkú batériu podarilo vtesnať do tela s hrúbkou 11,9mm. Pre porovnanie, preborník v dlhej výdrži na batériu, Motorola Droid Razr maxx HD, ukrýva v tele s hrúbkou 9,3mm vysokokapacitnú 3300mAh batériu s udávanou výdržou až 32 hodín hovorov.

Lenovo P770 je však telefón určený pre nenáročnejších zákazníkov, čomu odpovedá aj jeho cena a výbava. Poháňaný je dvojjadrovým procesorom s taktom 1,2GHz a nachádza sa tu aj 4GB vnútornej pamäte rozšíriteľnej pomocou micro SD, 4,5 palcový  displej s rozlíšením 540×960 bodov, či 5Mpix fotoaparát a predná VGA kamera. Cena tohto zariadenia je viac než zaujímavá a to rovných 273 amerických dolárov, čo je po prepočte približne 218€.

Zdroj: endgadget

27.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+