MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Mutlimédiá: SuperAMOLED aj dobrý zvuk

Lenovo sa v P2 rozhodlo použiť SuperAMOLED displej s veľkosťou 5,5-palca a rozlíšením Full HD. Ten ponúka výborné farebné podanie a dokonalú čiernu. Pozorovacie uhly sú už tradične výborné, čo platí aj o jase, ktorý je dostatočný aj pre pohodlné čítanie vonku alebo na priamom slnku. Výrobca zariadenie vybavil aj ďalšími nastaveniami zobrazovacieho panelu. Nastaviť môžete niektorý z dvoch farebných profilov (Normálny, Živý), upraviť úroveň automatického jasu, či zapnúť funkciu ochranu zraku v noci, ktorá zníži jas displeja na minimum. V zozname podporovaných funkcií nájdete tiež Vysokú citlivosť dotyku, ktorá umožní ovládať zariadenie aj v rukaviciach.

Čo sa týka reprodukcie zvuku, tak tu Lenovo P2 ponúka dobrý základ nielen pre počúvanie hudby cez slúchadlá. Hlasitý reproduktor, ktorý je situovaný v spodnej hrane zariadenia, ponúka dostatočnú hlasitosť a decentnú kvalitu. Pri maximálnej hlasitosti síce v niektorých skladbách už počuť skreslenie, no o jednu alebo dve úrovne nižšie je hlasitosť stále viac než dostatočná, pričom kvalitou reprodukcie je na tom Lenovo P2 už počuteľne lepšie. Počúvanie cez 3,5 mm audio jack je bezproblémové a kvalitatívne porovnateľné aj s inými smartfónmi v tejto cenovej kategórii.

lenovo-p2-recenzia-4

Prehrávanie videa je tiež bez komplikácií. Lenovo P2 dokáže prehrať všetky bežne dostupné video formáty, pričom si poradí aj s niektorými 4K videami. Dlhé chvíle si tak aj vďaka výbornej výdrži môžete skrátiť práve sledovaním obľúbených filmov alebo seriálov, a to aj vo vyššom rozlíšení. Na prehrávanie však budete musieť použiť niektorú z multimediálnych aplikácií, dostupných v obchode Play. Výrobca síce do zariadenia predinštaloval videoprehrávač, no ten si ani zďaleka neporadí so všetkými videami. Najvhodnejšie teda bude, ako doplníte, alebo úplne nahradíte za inú aplikáciu z obchodu Play – napríklad osvedčeným MX Playerom. Mimochodom, ani tu nehľadajte multimediálne aplikácie od Lenova. Tie výrobca vymenil za tituly spoločnosti Google. Hudobný prehrávač tak nahradila Hudba Play, galériu zas aplikácia Fotky.

Výkon a pamäť: Úsporný procesor

Vysoký výkon od Lenova P2 nečakajte. Vybavený je síce úsporným, no za to vo výkone nie veľmi excelujúcim procesorom Snapdragon 625. Ten má 8 jadier pracujúcich s maximálnou taktovaciou frekvenciou 2 GHz, pričom ho dopĺňa ešte aj dostatočne veľká operačná pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Táto zostava ponúka dostatok výkonu pre plynulý chod operačného systému, ako aj fungovanie aplikácií. Nejde o žiadneho rekordmana, no podstatné je, že aj s tým čo má k dispozícii, je Lenovo P2 veľmi rýchly smartfón, ktorý sa nedá zahanbiť ani drahšími súpermi. Výsledky benchmarkov sa výrazne neodlišujú od iných zariadení s týmto procesorom. V AnTuTu sme teda namerali skóre 58 310, v 3D Marku zas 13 871 bodov. S týmto výsledkom tak ani hranie graficky náročných hier nebude problém, aj keď na určité limity v zobrazovaní grafiky tu už môžete naraziť. Výrazné prehrievanie zariadenia sme nezaznamenali, za čo môžeme určite vďačiť aj použitému procesoru, ktorý bol vyrobený 14 nm výrobným procesom.

Interné úložisko má kapacitu 32 GB, z ktorých viac ako 8 GB zaberá samotný operačný systém. Používateľ má tak k dispozícii 23,8 GB voľného miesta, ktoré môže prípadne rozšíriť aj pomocou pamäťových kariet microSD, a to o ďalších 256 GB. Navyše, podporované sú aj externé úložiská, ktoré pripojíte k microUSB portu zariadenia. No nielen to. Lenovo P2 podporuje USB Host a umožňuje teda aj pripojenie ďalšieho príslušenstva v podobe myší alebo klávesníc. Na tento účel môžete použiť aj výrobcom dodávanú microUSB->USB redukciu, ktorú nájdete priamo v balení. Bonusovou funkciou je potom ešte čistič vnútorného úložiska, ktorý vie vyhľadať a odstrániť nadbytočné a nevyužívané súbory. Pomocou neho môžete po dlhšom používaní uvoľniť aj niekoľko stoviek MB dát.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+