MojAndroid

Výdrž batérie je dnes jedným z najviac sledovaných parametrov moderných smartfónov. Tie však nie vždy vedia naplniť požiadavky náročných používateľov, ktorí od svojho zariadenia vyžadujú výdrž na úrovni aspoň niekoľkých dní, a to bez toho, aby sa museli výrazne obmedzovať. Výrobcovia sa síce snažia optimalizovať spotrebu energie svojich zariadení, no to pri dnešných technológiách batérií stále nie je dosť. Aj preto je najefektívnejším spôsobom, ako predĺžiť výdrž na jedno nabitie, práve zväčšovaním kapacity batérie. Na trhu nájdete niekoľko modelov, ktoré sa vydali práve touto cestou a jedným z nich je aj dobre známy Lenovo P1. Ten teraz nahradila nová generácia Lenovo P2, ktorý disponuje až 5100 mAh batériou. Novinka však určite nezaujme iba veľkou batériou.

Obsah balenia

Lenovo v balení ponúka vždy niečo navyše. Inak tomu nie je ani v prípade P-dvojky, pri ktorej okrem nabíjačky s podporou rýchleho nabíjania, nájdete aj priesvitný ochranný kryt, či fóliu na displej. Už samozrejmosťou sú handsfree slúchadlá, nástroj pre vyťahovanie SIM, či redukcia z microUSB na USB.

Konštrukcia: Podarený obor

Lenovo P2 sa svojou veľkosťou a hmotnosťou určite neradí medzi tie kompaktnejšie zariadenia. Tie sú však vzhľadom na veľký 5,5-palcový displej a 5100 mAh batériu úplne adekvátne. Práve naopak. Lenovu sa oproti predchodcovi podarilo ubrať na hrúbke aj hmotnosti, ktorá sa znížila zo 189 na 177 gramov. Telefón sa vďaka tomu drží v ruke pohodlnejšie a problém nerobí ani ovládanie v jednej ruke. Prispieva k tomu aj mierne zaoblená zadná strana a 2,5D odolné sklo chrániace displej. Skutočne, pri používaní Lenovo P2 sme necítili žiadny diskomfort. Vyššia hmotnosť je síce cítiť, to je však daň za to, že s týmto smartfónom na jedno nabitie vydržíte pracovať aj niekoľko dní.

lenovo-p2-recenzia-1

Predná strana je bez akýchkoľvek prekvapení. Nájdete na nej veľký displej, prednú kameru, telefónny reproduktor, notifikačnú LED, niekoľko senzorov a samozrejme hardvérové tlačidlo domov, ktoré zároveň funguje aj ako snímač odtlačkov prstov. Ten v ideálnych podmienkach funguje rýchlo a spoľahlivo, pričom priradiť sa mu dajú aj ďalšie funkcie. Problém nastane jedine v prípade, že na prsty alebo snímač sa dostane voda. Vtedy je potrebné senzor vysušiť alebo použiť odomknutie displeja pomocou kódu.

lenovo-p2-recenzia-3

Boky zariadenia lemujú štandardné ovládacie prvky v podobe ovládania hlasitosti, tlačidla zapnutia, 3,5 mm audio jacku, hybridného slotu pre dvojicu nanoSIM kariet alebo pamäťovú kartu microSD, či špeciálny prepínač, ktorý slúži na rýchle zapnutie/vypnutie maximálneho šetriča energie. Na zadnej strane nechýba ani mierne zapustená šošovka hlavného fotoaparátu, či duálny dvojtónový LED blesk, ktorý je pre ochranu pred poškodením, tiež mierne zapustený.

Celé telo, až na niekoľko výnimiek, je vyrobené z kvalitného kovu, ktorý dodáva pocit prémiovosti a pevnosti. Navyše, jeho povrchová úprava výborne obstojí aj proti zachytávaniu odtlačkov prstov, mastnoty alebo iných nečistôt. Konštrukčné spracovanie je výborné a pri testovaní sme nepostrehli žiadne nedokonalosti alebo chyby. Umiestnenie tlačidiel je pre ovládanie ideálne, čo platí aj o ich reakciách na stlačenie. Jednotlivé prvky do seba perfektné zapadajú a Lenovu P2 za konštrukciu ako celok musíme udeliť pochvalu.

lenovo-p2-recenzia-8

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+