MojAndroid

Spoločnosť Lenovo oznámila na veľtrhu Mobile World Congress uvedenie novej série DOit aplikácií, navrhnutých s cieľom uľahčiť ľuďom ich digitálny život. Umožňujú im jednoducho zdieľať, synchronizovať, chrániť a spravovať cenné informácie a dáta, ktoré majú uložené vo svojich smartfónoch a tabletoch. Séria aplikácií DOit pozostáva z piatich základných aplikácií, ktoré zahŕňajú:

  • SHAREit – okamžite zdieľa informácie medzi viacerými zariadeniami bez poplatkov za služby siete
  • SECUREit – zrýchľuje zariadenia a chráni ich pred vírusmi a škodlivými softvérmi
  • SYNCit – zálohuje a znovu obnovuje kontakty, SMS správy a hovory
  • SNAPit Camera – prináša výkonnú fotografickú aplikáciu, s rôznymi režimami fotenia
  • SEEit Gallery – umožňuje kreatívne úpravy a efektívnu správu fotoaparátu jedným dotykom

Okamžite zdieľajte všetkko vďaka aplikácii SHAREit

SHAREit je mobilná aplikácia na prenos súborov ako fotky, videá, hudobné súbory, dokumenty, kontakty a dokonca aj aplikácie. Zdieľanie súborov prebieha aj keď nablízku nie je Bluetooth, telefónna sieť ani aktívna Wi-Fi. Užívatelia sa jednoducho pripoja priamo, využitím WiFi rádia na ich zariadení, čím sa vyhnú akýmkoľvek poplatkom za využívanie siete. SHAREit funguje nielen v rámci smartfónov a tabletov Lenovo, ale aj s prístrojmi iOS a dokonca počítačmi Windows.

SHAREit

Užívatelia sa môžu okamžite podeliť o súbory až s piatimi priateľmi naraz. Obrovské súbory alebo videá zdieľajú v priebehu niekoľkých sekúnd, až 40-krát vyššou rýchlosťou ako cez Bluetooth. Zariadenia s nainštalovanou aplikáciou SHAREit sa navzájom vedia nájsť automaticky, keď sú v dosahu a užívatelia môžu zdieľať aj samotnú aplikáciu bezdrôtovo a okamžite spustiť rýchle zdieľanie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Optimalizujte a chráňte mobilné dáta s aplikáciou SECUREit

Keďže stále viac ľudí má vo svojich tabletoch a smartfónoch dôverné informácie, zabezpečenie dát nebolo ešte nikdy dôležitejšie. Lenovo aplikácia SECUREit obsahuje celú škálu nástrojov na ochranu dát, aby sa predchádzalo ich ohrozeniu a výkon týchto zariadení bol na optimálnej úrovni.

SECUREit

SECUREit chráni pred vírusmi, spamom či malvérom a pomocou príkazu jediným dotykom identifikuje možné hrozby. V prípade straty alebo krádeže a pokusu vymeniť SIM kartu, funkcia ochrany pred krádežou zariadenie zamkne, čím sa stáva nepoužiteľným bez zadania hesla. Aplikácia SECUREit taktiež obsahuje možnosť ochrany súkromia pri nepovolenom prístupe k súkromným informáciám užívateľa. A navyše blokuje spamové textové správy a hovory, sleduje využitie dát a dokonca môže šifrovať súkromné hovory a kontakty.

SYNCit – nepretržitá osobná asistentka zálohovania

S neustále narastajúcim zoznamom kontaktov môže byť nastavenie nového zariadenia náročné. Aplikácia SYNCit ponúka okamžité zálohovanie kontaktov, SMS správ a hovorov na cloudovom úložisku, ktoré je možné znovu obnoviť alebo spustiť na akomkoľvek Android smartfóne alebo tablete len za niekoľko sekúnd, jedným dotykom.

Verzia: 1.1.77
Aktuálna cena: Zdarma

S fotografickými aplikáciami je fotenie a správa fotografií hračkou

Pri tvorbe aplikácií SNAPit Camera a SEEit Gallery sme mysleli najmä na využitie smartfónov. Tieto aplikácie spájajú hardvér a softvér pre podporu intuitívneho používania fotoaparátu. SNAPit Camera dáva užívateľom bezkonkurenčnú flexibilitu fotenia v špeciálnych režimoch (ako napr. panoramatický alebo sekvenčný režim), pre širokouhlé zábery, fotenie so slabým osvetlením a mnohé ďalšie. Taktiež ponúka špeciálne filtre a efekty. Užívatelia môžu následne editovať svoje zábery priamo v aplikácii: odstraňovať nežiaduce objekty a dokonca vytvárať vtipné animované GIF súbory.

SEEit

Aplikácia SEEit Gallery dopĺňa funkciu SNAPit Camera svojím jedinečným rozhraním galérie, ktoré prináša pôsobivé dojmy z prezerania fotografií. Aplikácia využíva rozpoznávanie tvárí a automaticky tak rozdeľuje fotky do súborov. Navyše obsahuje niekoľko filtrov a efektov, vrátane vylepšenia tónov pleti, ktoré sa dajú spustiť jediným dotykom.

 SNAPit

Citácia

„Spojili sme naše elegantné a výkonné smartfóny a tablety s bezkonkurenčnými softvérovými aplikáciami a vytvorili tak prémiový zážitok z používania mobilných zariadení. Vďaka tomu sa naše zariadenia neuveriteľne jednoducho používajú a sú kompatibilné s doslova akýmkoľvek iným zariadením, s ktorým užívateľ chce zdieľať obsah alebo synchronizovať svoje zariadenie,“ uviedol Liu Jun, výkonný viceprezident, Mobile Business Group, Lenovo. „Séria DOit aplikácií sa zameriava na spôsoby, ktorými ľudia využívajú svoje zariadenia a robí ich používanie bezpečnejším, efektívnejším a celkovo lepším.”

Dostupnosť

Aplikácia SHAREit je predinštalovaná na všetkých nových Lenovo Android tabletoch a smartfónoch a je možné jej bezplatné stiahnutie z Google Play. Od februára bude tiež dostupná na stiahnutie v Apple App Store pre iPhone/iPad, ako aj pre počítače Windows. Aplikácie SYNCit a SECUREit sú predinštalované na všetkých nových Lenovo Android smartfónoch a vybraných tabletoch. Taktiež sú zadarmo dostupné na Google Play. SYNCit je dostupná pre všetky značky smartfónov a tabletov. SECUREit je dostupná pre Lenovo smartfóny a vybrané tablety, ako aj pre smartfóny iných značiek ako Lenovo. SNAPit Camera a SEEit Gallery sú dostupné len ako predinštalované aplikácie na vybraných Lenovo tabletoch a smartfónoch.

 Zdroj: Tlačová správa

28.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+