MojAndroid

Slovenská pobočka spoločnosti Lenovo má nové sídlo. Z bratislavského Digital Parku sa presťahovala do novej výškovej budovy na Landererovej 12 a my sme sa tam dnes boli pozrieť.

Pokrok je prirodzený

Presťahovanie spoločnosti do nového sídla je logickým vyústením toho, ako sa firme na Slovensku darí. Pobočka je u nás od roku 2006, keď mala cca 100 zamestnancov. Dnes je to už vyše 700, pričom stále nájdeme v štruktúre spoločnosti zamestnancov, ktorí si pamätajú absolútne začiatky Lenova na Slovensku.

Lenovu sa v regióne EMEA skutočne darí.

Nové kancelárie sú štýlové, majú skvelú polohu, ale sú aj dômyselne prepracované. Ešte pred samotnou prezentáciou nových priestorov nám predstavitelia spoločnosti Lenovo priblížili, ako sa firme darí v našom regióne. Z troch hlavných častí biznisu, ktorými sú počítače, servery a mobilné zariadenia, sú na tom najlepšie práve klasické počítače, v ktorých Lenovo patrí k absolútnej špičke v počte predaných zariadení.

Spoločnosť Lenovo sa okrem iného snaží byť aj ekologickejšia.

Na Slovensku poskakuje na prvom až druhom mieste. Veľký nárast však zaznamenal práve mobilný priemysel, keď značka Motorola zaknihovala vlani viac ako 100 000 aktivácií nových smartfónov, čo je významný míľnik. Okrem toho veľkú časť tvorili práve zariadenia série moto g, ktorá sa tak aj u nás stáva najpopulárnejšou a súčasná generácia smartfónov moto g7 by tomu mala ešte väčšmi pomôcť.

Viac elegantného a praktického priestoru

Samotné priestory kancelárií spoločnosti Lenovo sú skutočne veľmi vkusne zariadené a ponúkajú všetko, čo by zamestnanci mohli počas dňa potrebovať. Kancelárie spoločnosti sa rozprestierajú na troch poschodiach a sú vybavené na jednotku.

Nové kancelárie vyzerajú skutočne pekne.

Väčšinu priestoru tvorí open-office, kde si každý zamestnanec nájde svoje miesto. Zároveň však neplatí, že by každý mal svoje miesto vyčlenené, práve naopak – miesta nikomu nepatria a každý si sadne tam, kde si nájde miesto. Pri každom mieste je k dispozícii monitor a nabíjačka. Tento prvok nás veľmi pobavil – na každom mieste na sedenie je zabudovaná nabíjačka na notebook Lenovo. Keďže všetci zamestnanci majú (pochopiteľne) notebooky tejto značky, nie je potrebné, aby si nosili vlastnú nabíjačku.

Moderná konferenčná miestnosť.

Okrem štandardných miest na sedenie však ponúkajú kancelárske priestory na Landererovej 12 aj oveľa viac zaujímavých miestností a častí, ktoré sú špeciálne. Po poschodiach sú rozptýlené bunky, ktoré sú zvukotesné a zmestí sa do nich iba jeden človek – ideálne miesto na telefonáty.

Myslí sa aj na pohodlie zamestnancov.

Okrem toho tu nájdeme aj tradičné konferenčné miestnosti s kamerou a televíziami, ale aj rôzne netradičné priestory. Nájdu sa tu zaujímavo zariadené oddychové zóny s pohodlným sedením, alebo napríklad špeciálne boxy, kde sa konajú neformálne stretnutia a rozhovory. Nechýbajú dokonca ani špeciálne priestory pre mamičky, čím chce Lenovo tiež motivovať matky, aby sa mohli bez problémov vrátiť späť do práce.

19.3.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+