MojAndroid

Vo svete sú najväčšími výrobcami smartfónov Samsung a Apple. To ale platí iba pre západné krajiny, zatiaľ čo ázijský trh je veľmi špecifický a tamojší užívatelia očakávajú od svojich zariadení niečo úplne iné. Na čínskom trhu momentálne dominujú najmä smartfóny spoločnosti Lenovo a Xiaomi. Zatiaľ čo druhá menovaná spoločnosť sa stále orientuje primárne na domácich užívateľov, Lenovo sa so svojimi smartfónmi obracia západným smerom a svoje smartfóny začal prednedávnom predávať aj na Slovensku.

lenovo-vibe-z2-pro-7

Náš tip
Zapojte sa do súťaže o dva smartfóny Lenovo Vibe Z2 Pro!

Spoločnosť však nechce prísť o svoje postavenie na domácom trhu, no pre špecifické potreby užívateľov z Číny sa chystá predstaviť úplne novú značku smartfónov. Zatiaľ nie je jasné, ako sa nová spoločnosť na výrobu smartfónov bude volať, no jej produkty budú určené primárne pre čínsky trh. Jej hlavným cieľom bude konkurovať značke Xiaomi práve tými zbraňami, ktoré sú typické pre čínskeho výrobcu. Znamená to množstvo aplikácií s plateným obsahom, väčší dôraz na komunikáciu so zákazníkmi a predaj zariadení cez internet. Pre súčasnú značku smartfónov Lenovo to ale neznamená veľké zmeny. Smartfóny Lenovo budú aj naďalej dostupné na trhu tak, ako doposiaľ. Potenciál spoločnosti na poli smartfónov je však očividne veľmi vysoký, preto bude zaujímavé sledovať, ako sa bude dariť novej značke pod záštitou Lenova.

Zdroj: Wall Street Journal via engadget

16.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+