MojAndroid

Modulárneho príslušenstva pre smartfóny zo série Lenovo Moto Z stále pribúda. Najnovšie dosiahol cieľ na portáli Indiegogo MotoMod, ktorý telefónu pridá plnohodnotnú QWERTY klávesnicu. Nesie príznačný názov Keyboard Mod.

Náš tip
Aktualizácia Lenovo Moto Z Play na Android 7.0 Nougat je tu! DOPLNENÉ

Tesné dosiahnutie cieľa

Okrem toho, že Keyboard Mod sa stal finalistom v súťaži Transform the Smartphone, ktorú usporiadala spoločnosť Lenovo, sa vývojárom podarilo vyzbierať aj potrebnú čiastku na portáli Indiegogo. Tu si dali za cieľ získať 100 000 USD, čo sa im podarilo iba niekoľko dní pred ukončením kampane.

Projekt má aktuálne na svojom konte už o takmer 10 % viac ako bol cieľ a do konca kampane stále zostáva jeden deň. Vďaka tomu ho môžete podporiť aj vy a rezervovať si tak jeden Keyboard Mod za 60 USD.

Dodanie už o pár mesiacov

Pôvodne vývojári sľubovali, že Keyboard Mod bude pripravený na odoslanie zákazníkom už v júli tohto roku. To sa teraz zdá ako pomerne odvážne predsavzatie, no s dosiahnutým cieľom v kampani by to malo ísť určite rýchlejšie.

Keyboard Mod je pritom iba jeden z množstva modulov pre smartfóny Moto Z, ktoré sú aktuálne vyvíjané. Lenovo neustále vyvíja nové moduly aj vo svojich dielňach a hľadá zaujímavé nápady aj medzi nezávislými vývojármi. Tak vznikol aj modul, ktorý má vstavanú batériu a LED notifikačné pásiky či modul s vysielačkou.

Zdroj: Indiegogo via Phandroid

2.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+