MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – očakávania boli horšie

Výdrž batérie smartfónu Lenovo Moto Z bola tým, čoho sme sa najviac obávali. Náročný hardvér, jemný displej a batéria s podpriemernou kapacitou nie sú práve tou kombináciou, ktorá by v nás vzbudzovala pocit extrémnej výdrže na jedno nabitie.

moto-zz_vysledok

Nič také sa ani nekonalo, no naše najhoršie predtuchy boli našťastie zahnané. Lenovo Moto Z veľmi dobre zvláda pohotovostný režim, kedy sa vybíja skutočne pomaly. Aj vďaka tomu sme s telefónom bez väčších problémov dokázali fungovať na jedno nabitie v priebehu jedného dňa. Pravidelne sme sa dostávali na úroveň troch hodín zapnutého displeja pri aktivitách ako používanie sociálnych sietí, prehliadanie webu, fotografovanie, komunikácia cez WhatsApp či Messenger a aj hlasové telefonáty.

Okrem toho, telefón disponuje technológiou Turbo Charge, ktorá sa postará o skutočne rýchle nabíjanie. Z 0 % na 50 % sa telefón nabije za hodinu a do plnej kapacity mu to trvá iba necelú hodinu a pol. Aj vďaka tomu je používanie telefónu skutočne pohodlné a výdrž batérie na jedno nabitie nebola taká zlá ako sme sa obávali. Samozrejme, v prípade potreby môžete využiť aj MotoMod s prídavnou batériou a výdrž na batériu tak ešte výrazne predĺžiť.

Lenovo Moto Z – záverečné hodnotenie

Nová Moto Z je skutočne unikátnym telefónom, ktorý môžeme brať hneď z niekoľkých uhlov pohľadu. Je to telefón, ktorý prináša chýbajúcu inováciu na mobilný trh. MotoMods možno nebudú vyhovovať každému, no do dnešného dňa ide o jedno z najzaujímavejších spracovaní modulárneho konceptu smartfónu. Ba čo viac, moduly sú skutočne k dispozícii a fungujú presne podľa očakávania. Okrem toho, Moto Z je aj symbolom elegancie. Extrémne tenké telo poteší každého, kto chce nosiť vo vrecku špeciálne zariadenie. Zároveň ale ide aj o jednoducho výborný a spoľahlivý telefón. Ten možno v niektorých smeroch trošku zaostáva a obsahuje drobné muchy a nedostatky, no celkovo ide o vynikajúce zariadenie plné precíznosti a elegancie. Ak bude Lenovo takto pokračovať v príprave smartfónov značky Moto, máme sa na čo tešiť.

Plusy

+ Konštrukcia a dizajn

+ Fotoaparát

+ Príslušenstvo a MotoMods

+ Systém

Mínusy

– Prehrievanie

– Iba priemerná výdrž batérie

– Umiestnenie skeneru odtlačkov/obrovská brada pod displejom

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.11.2016
 • Thomas

  Konštruktívna kritika na recenziu –
  Riešenie je ale jednoduché – používajte špeciálny kryt od Motoroly – Od Moto alebo od Lenova a nie od Motoroly prosím pekné. Aj samotný Marek Tóth to nemá rád :-)
  Dlhá brada – skener ale aj iný HW ukrytý pod ňou pre tenkosť zariadenia, stačí pozrieť video kde Z-ko rozoberajú. Toť daň za 5mm hrúbku.
  Antutu bench – stačí najskôr spustiť Antutu 3DBenchmark a potom klasický test a ide to, inak – 132 844 bodov
  Batéria s podpriemernou kapacitou – batéria s nízkou kapacitou vzhľadom na malú hrúbku zariadenia mi znie lepšie lebo o5 vzhľadom na 5mm telo je to asi maximálna batéria v dnešnej dobe, väčšia kapacita by sa nezmestila.
  Mínusy – umiestneniu skeneru odtlačkov/obrovská brada pod displejom – o5 vzhľadom na malú hrúbku kde tak mal výrobca skener umiestniť? lepšie ho mať dole ako ho nemať vôbec…

  • Ladislav Péter

   Úplne s tebou súhlasím, batéria je možno s podpriemernou kapacitou ale myslím, že výdrž nie je vôbec špatná. Nie je to síce telefón s dvojdňovou výdržou ale aj pri intenzívnom používaní mám večer 30-40% k dispozícii. Podobne to bolo pri Xperii Z5 a aj Lumii 950 DS. A to Z5-ka mala ak sa nemýlim 2900 a Lumia 3000 mAh batériu. Skener odtlačkov prstou je podľa môjho názoru na dobrom mieste, nechýba mi ani funkcia home button. Počas mesiaca čo tento telefón vlastním sa mi len raz podarilo klepnúť po ňom v domnení, že ma vráti na domovskú obrazovku :)

 • zase ja

  „Okrem toho, že sa to podpísalo pod menšiu kapacitu batérie, má však tento aspekt aj ďalšie výhody…“
  Takze slaba bateria je vlastne vyhodou, dobre vediet.

  • Ladislav Péter

   Výhodou je to, že aj po pripojení modulov je hrúbka stále prijatelná ;)

 • Hmmm.

  Ako sa dá spustiť manuálny režim v aplikácii camera?

 • Ladislav Péter

  Včera vyšla aktualizácia na Android 7.0 Nougat :)

 • Jakub

  jedna otazocka….je telto telefon vodeodolny alebo vodotesny nikde som sa to totiz nedocital dakujem :)

  • Nie, nie je :) Inak by ste sa to docitali vsade :)

   • Jakub

    Matúš dakujem krasne ;)

+