MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita – pripojíte sa všade

Lenovo Moto Z prichádza s plnou výbavou konektivity. Nechýba tu pripojenie k GPRS, EDGE a 3G s rýchlosťami do 42,2 Mbps. Samozrejme, telefón podporuje aj LTE, a to až 9. kategórie s rýchlosťami do 450 Mbps. Štandardom v tejto kategórii je aj Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band, a tak môžete naplno využívať aj moderné routery vo vašej  domácnosti. Nechýba GPS a ani NFC, nenájdeme tu iba IR port, ktorý ale nie je štandardnou výbavou na všetkých vlajkových lodiach.

moto-z-15_vysledok

Ako sme už spomínali, chýba tu v podstate iba 3,5-milimetrový jack. Ten je ale zastúpený moderným USB-C portom, ktorý umožňuje pripojenie množstva zaujímavého príslušenstva, okrem iného aj moderných slúchadiel s touto koncovkou. Práve USB-C je budúcnosťou pripájania na telefónoch, ale aj na počítačoch a univerzálnosť tohto konektora v niektorých prípadoch predčí problémy, ktoré spôsobuje strata iného konektoru.

Kvalita pripojenia bola pritom na tej najvyššej možnej úrovni. Nespozorovali sme žiadne zaváhania ani stratu signálu, to mobilného ani Wi-Fi. Všetko fungovalo presne podľa našich očakávaní, aj telefonáty boli krištáľovo čisté, čo potvrdila aj druhá strana. V tomto smere nemáme telefónu čo vyčítať a predpokladáme, že týmto naplní očakávania aj najnáročnejších používateľov.

Fotoaparát – jeden z najlepších

Lenovo kládlo pri predstavení svojho smartfónu Moto Z dôraz aj na fotoaparát. Použilo tu 13 MP snímač s minimálnou clonou f/1.8, laserovým auto-focusom a optickou stabilizáciou obrazu. Na papieri to tak pôsobí všetko veľmi pekne a skutočne vystúpená šošovka naznačuje, že Lenovo naozaj použilo kvalitný hardvér. My sme ale boli zvedaví na reálne výsledky.

moto-zz-9_vysledok

Tie nám, pravdupovediac, na prvý pohľad vyrazili dych. Fotografie sú skutočne naozaj veľmi pekné, plné detailov a veľmi nás potešil aj dynamický rozsah či vyváženie expozície na rôznych miestach fotografie. O to sa postaral aj pomerne agresívny, no o to účinnejší HDR režim. Po tom, ako sme si zvykli na saturované farby iných mobilných fotoaparátov, tak sme boli prekvapení chladnejšími a menej sýtymi farbami na fotografiách z Moto Z. Väčšinou sme ale skutočne fotili v zamračenom jesennom počasí, a tak farby veľmi dobre zodpovedali realite.

Veľmi nás potešili aj snímky v noci, resp. v horšom osvetlení. Aj tu sa stretneme s nadpriemerne dobre vyváženými farbami a hoci šumu sa celkom nevyhneme ani v tomto prípade, aspoň je zredukovaný na minimum. V automatickom režime fotenia sa pri nočných fotografiách väčšinou automaticky spustí nočný režim, pri ktorom trvá fotografovanie trošku dlhšie a je potrebné mať pevnejšiu ruku. Nikdy sme ale nepatrili medzi ľudí s najstabilnejšími rukami a aj tak sa nám väčšinou podarilo spraviť skutočne ostré snímky aj v zlom osvetlení. Určite tomu pomáha aj laserové zaostrovanie, vďaka čomu sa nestalo, že by telefón v tme nevedel zaostriť na daný predmet.

moto-z-11_vysledok

Trochu horšie je to už s videom. Hoci optická stabilizácia funguje skutočne skvele a výrazne eliminuje aj otrasy spôsobené chodením, výsledné video nebolo natoľko kvalitné, ako sme očakávali. V niektorých prípadoch sa objavovali na videu čudné útvary, inokedy nám chýbali detaily. Výsledok je určite pozerateľný, no v tejto kategórii zariadení nepatrí medzi špičku. Potvrdilo to aj nočné video, ktoré bolo skutočne plné šumu. To aj napriek tomu, že ešte nebola úplná tma.

Samotná aplikácia fotoaparátu je veľmi jednoduchá, no zároveň ponúka dostatočné množstvo nastavení a možností. Nájdete tu aj niekoľko režimov vrátane manuálneho, ktorý vám umožní nastaviť si vyváženie bielej, hodnotu expozície, hodnotu ISO a vzdialenosť zaostrovania. Vďaka týmto manuálnym nastaveniam je tak možné dodatočne zlepšiť kvality fotoaparátu podľa vášho uváženia, čo vždy vítame s otvorenou náručou.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+