MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát

Moto Z Play je vybavený 16 Mpix snímačom, ktorý disponuje svetelnosťou f/2.0 a duálnym dvojtónovým LED bleskom. Hneď na začiatok môžeme povedať, že kvalitou fotoaparátu Moto Z Play za konkurenciou z high-end triedy zaostáva. Nemá optickú stabilizáciu, zaostrovanie je niekedy pomalšie a v zhoršených svetelných podmienkach je na fotografiách už badateľný šum. Nehovoriac o tom, že zaostrovanie je vtedy nepresnejšie a fotografie v mnohých prípadoch aj rozmazané.

Z nastavení nemá používateľ veľa na výber. Vie zmeniť rozlíšenie, zapnúť rýchle snímanie, zmeniť typ uzávierky, či pozmeniť hodnotu expozície. To je ale asi tak všetko. V Lenovo Moto Z Play ale nájdete niekoľko režimov. K dispozícii je fotenie panorám, spomaleného videa, či profesionálny režim, ktorý umožní nastaviť hodnotu citlivosti, čas uzávierky, vyváženie bielej, upraviť expozíciu či zaostrovanie.

Zo Z Play samozrejme dokáže natáčať aj video, a to v maximálnom rozlíšení 4K. Kvalita videa je na dobrej úrovni a Moto Z Play dokáže zachytiť dostatok detailov. Všimli sme si však, že video nie je úplne plynulé, a to ani pri nižšom Full HD rozlíšení. Pri sledovaní to pôsobí dosť rušivo. Z Play však musíme pochváliť za softvérovú stabilizáciu videa, ktorá pri Full HD rozlíšení funguje skutočne ukážkovo.

Konektivita

Možnosťami konektivity sa Moto Z Play nijako neodlišuje od svojej konkurencie. Koncovému používateľovi tak ponúka štandardnú dávku technológií, vrátane WiFi  802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, LTE, NFC a samozrejme presného GPS. Nechýba ani podpora Dual SIM v režime Dual Standby. Pre obidve SIM karty je možné teda presne nastaviť, ktoré akcie sa s nimi budú vykonávať. Jednu tak môžete zvoliť pre prenos mobilných dát, tu druhú napríklad len na telefonovanie. Výhodou je, že Lenovo použilo špeciálny hybridný slot, do ktorého okrem dvoch nanoSIM kariet dokážete vložiť aj microSD kartu. Vo výbave nechýba ani USB-C konektor, ktorý slúži pre pripojenie k PC alebo k nabíjaniu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

14.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+