MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: Hlavne jednoducho

Operačný systém Lenova Moto Z Play vychádza z ostatných zariadení série Moto. Nájdete tu teda takmer čistý Android 6.0.1 Marshmallow, ktorý výrobca doplnil o niektoré aplikácie a funkcie. V praxi to znamená, že telefón je veľmi dobre odladený, ponúka rýchle reakcie a pocit čistého Androidu, ktorý poznáme aj z Nexusov.

Domovská obrazovka, uzamykacia obrazovka, notifikačná lišta, menu s aplikáciami a menu s multitaskingom sú identické s tými, ktoré nájdeme v čistom Androide Marshmallow. Zmeny je potrebné hľadať skutočne hlbšie v systéme. V nastaveniach nájdete položku Motorola Privacy, kde môžete nastaviť, či chcete odosielať anonymné údaje o tom, ako používate vaše zariadenie. Tiež tu nájdete špeciálnu položku Motorola ID, kde si viete vytvoriť svoje špeciálne konto pre všetky zariadenia Motorola.

Na zariadeniach Moto je tiež skvelé, že predinštalované aplikácie nie sú k dispozícii dvojmo. To znamená, že miesto galérie je tu iba aplikácia Fotky Google, miesto kalendára je tu iba Google Kalendár, atď. Rovnako to platí aj pri ďalších aplikáciách.

Skutočné zmeny ale nájdeme pod povrchom. Aplikácia Moto toho ponúka skutočne veľa a k dispozícii sú zaujímavé nastavenia. V rámci kategórie Akcie si môžete vybrať hneď niekoľko gest, ktorými sa dajú ovládať funkcie telefónu.

  • Otočiť pre režim nerušiť: Položením telefónu tvárou nadol stlmíte upozornenia a hovory.
  • Zmenšenie obrazovky potiahnutím prsta: Potiahnutím prsta od dolného okraja telefónu sa zmenší obrazovka pre lepšie ovládanie jednou rukou.
  • Rýchle snímanie otočením zápästia: Rýchle spustenie fotoaparátu rýchlym otočením zápästia dvakrát.
  • Moto obrazovka: Po priblížení sa k zariadeniu sa automaticky aktivuje obrazovka, ktorá zobrazí aktuálny čas, dátum a upozornenia.
  • Vypnutie vyzváňania zodvihnutím: Po zodvihnutí telefónu dôjde k stlmeniu zvonenia.
  • Zapnutie baterky: Vypnutie alebo zapnutie baterky zvislým dvojitým zatrasením.

Ako celok môžeme systém Moto Z Play označiť sa veľmi podarený a dobre optimalizovaný. Jedinú výhradu mám k ikonám, ktoré zobrazujú signál a typ mobilnej siete v notifikačnej lište. Tie sú zbytočne veľké a zaberajú veľa miesta.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
14.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+