MojAndroid

Lenovo už od uvedenia smartfónu Moto Z a Moto Z Play s podporou Moto Mods, podporuje komunitu vývojárov k tvorbe a návrhu najrôznejších “modov” ich modularného systému. Najnovším prírastkom v tomto segmente je vysielačka Linc, ktorá umožní jej majiteľom komunikovať medzi sebou aj v prípade výpadku mobilnej siete, a to do vzdialenosti až 9,5 km.

Náš tip
Lenovo Moto Z Play: Hráč s excelentnou výdržou | RECENZIA

Moto Mod Linc komunikuje v bezlicenčnom pásme na 121 kanáloch, vďaka čomu by mala byť komunikácia bezproblémová aj v zaľudnenejších oblastiach. S modom môžete dokonca posielať a prijímať SMS správy, ktoré sa dajú poslať jednému alebo viacerým účastníkom komunikácie súčasne. Poslať môžete dokonca svoju GPS polohu.

Linc je odolný voči vode a prachu a v prípade nebezpečenstva alebo krízovej situácie, dokáže vysielať núdzový signál. Vybavený je vlastnou 1500 mAh batériou, ktorá zabezpečuje 20 hodín pohotovostného režimu. Výhodou je, že tento Moto Mod nebude fungovať ale iba so zariadeniami od Lenova, ale aj s inými smartfónmi. K tým sa dokáže pripojiť pomocou Bluetooth.

Vysielačka Moto Mod Linc sa v súčasnosti dá predobjednať na Indiegogo za 99$.

 

18.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+