MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria – tentokrát iba priemer

Lenovo Moto G5 ponúka batériu s kapacitou 2 800 mAh. Nabíjačka v balení má výkon 10 W a postará sa o skutočne rýchle nabíjanie, a to najmä pri nižších percentách nabitia. Tu pribúdajú percentá skutočne rýchlo, pričom z 0 % na 100 % sa dostanete za približne hodinu a pol.

Veľkou výhodou telefónu je ale fakt, že ponúka vymeniteľnú batériu. To je už dnes skutočnou raritou, a tak v tomto smere telefón poteší náročných používateľov zvyknutých na osvedčené výhody.

Samotná batéria pritom ponúka slušnú výdrž na jedno nabitie, aj keď vás nijako neohromí. To je trochu škoda, pretože smartfóny Moto a línia Moto G patrili v tomto smere vždy medzi elitu. Tento rok je v prípade lacnejšieho modelu výdrž na jedno nabitie slušná, no nie ohromujúca. Väčšina používateľov bude musieť telefón nabíjať každý deň, tí najstriedmejší s ním vydržia dva dni pri zapnutom internete a synchronizácií.

Pri aktívnom používaní ale na konci dňa pravdepodobne nebudete mať viac ako 50 % batérie, takže ďalší deň by ste už zrejme nezvládli. Telefón poteší slušnou výdržou v pohotovostnom režime, no Full HD displej si pri aktívnom používaní ukrajuje z batérie celkom slušne. V priebehu jedného dňa je možné dostať sa na približne 3,5 hodiny zapnutého displeja, ale to už telefón budete tlačiť do úzkych.

Pri našom bežnom používaní (1,5 – 2 hodiny zapnutého displeja, fotografovanie, sociálne siete, telefonáty, chatovacie aplikácie, maily, non-stop pripojenie k Wi-Fi/mobilnému internetu) nám ale telefón bez problémov vydržal aj počas dlhších dní. Kombinácia rýchleho nabíjania a vymeniteľnej batérie je ale skutočne užitočná a v tomto prípade to zohráva pri celkovej práci s telefónom veľkú úlohu. Aj keď telefón nie je v samotnej výdrži na jedno nabitie šampiónom, jednoducho vás nenechá v štichu.

Lenovo Moto G5: Záverečné hodnotenie

Lenovo Moto G5 je skutočne vydarené zariadenie. V mnohých smeroch ponúka vynikajúci používateľský zážitok a tam, kde sme našli nedostatky, si ich vieme ľahko odôvodniť nízkou cenou. Tá je na úrovni 199 EUR za model s 2 GB RAM/16 GB ROM a 209 EUR za verziu s 3 GB RAM/16 GB ROM. Určite odporúčame zvoliť model s väčšou RAM, keďže dnešné aplikácie sú skutočne náročné a cenový rozdiel je minimálny.

A oplatí sa vôbec kúpa Lenovo Moto G5? Ak máte na telefón vyčlenených okolo 200 EUR, určite áno. Ide o kategóriu najdostupnejších telefónov, kde Moto G5 exceluje. Poteší najmä solídnou a elegantnou konštrukciou, vynikajúco odladeným systémom a množstvom výkonu. Hoci fotoaparát či batéria nepatria medzi najlepšie na trhu, v tejto cenovej kategórii sú stále nadpriemerné a používateľov, pre ktorých je telefón určený, určite potešia.

Plusy

+ Pomer cena/výkon

+ Vynikajúci systém

+ Skener odtlačkov prstov = tlačidlo domov/užitočné gestá

+ Odnímateľná batéria + rýchle nabíjanie

+ Samostatný slot na microSD karty + dual-SIM

Mínusy

– Fotografie v náročnejších podmienkach

– Lesklý displej

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+