MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Skener odtlačkov – konečne aj tlačidlo Domov!

Konečne! To bola naša reakcia, keď sme sa dozvedeli, že skener na prednej strane telefónu bude slúžiť aj ako tlačidlo Domov. A nie len to. Lenovo úplne prepracovalo skener odtlačkov tak, že je jeho prostredníctvom možné ovládať telefón bez pomoci softvérových tlačidiel.

Používateľ má k dispozícii dva režimy – s klasickými softvérovými tlačidlami na obrazovke, kedy je skener odtlačkov neaktívny. V druhom režime sú softvérové tlačidlá na obrazovke ukryté a k navigácii v systéme sa používajú gestá na skeneri. Klasický dotyk na skeneri slúži ako tlačidlo Domov, potiahnutie zľava doprava slúži pre spustenie multitaskingu a potiahnutie opačným smerom funguje ako tradičné tlačidlo späť.

Takéto ovládanie vyžaduje niekoľko momentov na to, aby ste si úplne zvykli, no následne je používanie veľmi jednoduché a intuitívne. Pre ľavákov je k dispozícii aj invertovaná verzia gest, kde funkcie Multitaksing a Späť aktivujete opačnými gestami.

Za toto Lenovo skutočne chválime a sme veľmi radi, že skener vpredu neslúži už iba na odomykanie zariadenia. Táto funkcia tu, pochopiteľne, stále je a funguje veľmi dobre. Skener je dostatočne rýchly a veľmi spoľahlivý. Môžete mu priradiť hneď niekoľko rôznych prstov a spoľahnúť sa, že odtlačok rozozná zakaždým. Tu Lenovo žiadne kompromisy nerobilo, práve naopak, zo skeneru odtlačkov spravil výrobca plnohodnotný nástroj na ovládanie zariadenia.

Výkon a pamäť – prvoradá je stabilita a konzistentnosť

Lenovo Moto G5 svojou cenovkou naznačuje, že sa nechystá útočiť na najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Potvrdilo sa to aj v praxi, kde sa Moto G5 ukázala ako slušný, no nie najrýchlejší smartfón.

Vo vnútri zariadenia nájdeme procesor Snapdragon 430 a v našom prípade 3 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. K dispozícii sú aj varianty s 2 GB RAM či 32 GB pamäte. V každom prípade, k dispozícii je aj slot na microSD pamäťové karty s kapacitou do 256 GB, takže v tomto smere by žiaden používateľ nemal mať väčšie problémy.

Snapdragon 430 nie je najvýkonnejší procesor na trhu, no to neznamená, že toho nezvládne dosť. Zajakáva sa iba pri náročnejších hrách, všetky ostatné úkony zvládne bez problémov.

Rozdiel oproti vlajkovým lodiam v rýchlosti reakcií, prechodov či spúšťania aplikácií je viditeľný. Moto G5 ale nemá nahradiť u používateľov vlajkovú loď. Je to telefón nižšej strednej triedy, ktorý ale funguje tak dobre, ako mnohé drahšie zariadenia.

Pri bežných aplikáciách nezbadáte absolútne žiadne spomalenie. 3 GB RAM je tiež slušná porcia, ktorá sa bez problémov postará o pohodlný multitasking a prepínanie aj medzi náročnejšími aplikáciami. Telefón môžete zaskočiť iba extrémnymi úlohami, ako napríklad dávková inštalácia aplikácií.

Tá kategória zákazníkov, pre ktorú je smartfón Lenovo Moto G5 určený, bude určite spokojná. Plynulosť systému a s tým súvisiaci používateľský zážitok je v prípade Moto G5 jeden z najlepších v tejto cenovej kategórii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+