MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia – takmer ako vlajková loď

Lenovo Moto G5 Plus ponúka bohatú výbavu pripojení a sietí. Hneď na začiatok zrušíme vaše pochybnosti – telefón ponúka NFC, aj keď táto funkcia je závislá od trhu. U nás je však dostupná a je vidieť, že výrobca tu nešetril.

Okrem toho telefón disponuje štandardným pripojením k GPRS, EDGE, HSPA do 42,2 Mbps a aj LTE cat6 s rýchlosťami do 300 Mbps. Nechýba pripojenie k Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n a nájdeme tu aj podporu dual-band pripojenia. Výbavu konektivity uzatvára Bluetooth v4.2 a štandardné formy GPS a GLONASS.

Jedinú malú výčitku voči telefónu máme v použitom konektore pre nabíjanie, ktorým je microUSB. Veríme, že v najbližšej dobe prejdú aj mnohé dostupnejšie zariadenia na štandard USB-C, ktorý je stále viac rozšírený. Na druhej strane, menej nároční používatelia možno ocenia práve použitie ešte stále rozšírenejšieho štandardu.

Telefón je charakteristický aj tým, že ponúka dva sloty na SIM karty a aj samostatný slot na microSD kartu. Vďaka tomu môže byť jeho použitie ešte flexibilnejšie ako v prípade mnohých drahších zariadení, ktoré uprednostňujú formu hybridného slotu, resp. vôbec nepodporujú pamäťové karty.

Počas nášho testovania sme s telefónom po stránke pripojenia nemali absolútne žiadne problémy. Kvalita pripojenia bola vždy taká, aká mala byť. Nespozorovali sme žiadny výpadky sietí ani nič podobné. Kvalita telefonátov bola rovnako na veľmi dobrej úrovni. Po stránke konektivity tak ide o veľmi dobre vybavené zariadenie, ktoré ponúka všetky u nás rozšírené možnosti pripojenia.

Fotoaparát – malá revolúcia

Pri predstavení telefónu Lenovo Moto G5 Plus sa najväčší dôraz kládol najmä na fotoaparát. Niet sa čomu čudovať, veď na papieri ide o konkurenta pre oveľa drahšie zariadenia. Nájdeme tu totiž 12MP snímač s pixelmi veľkými 1,4 mikrónu a  s optikou s minimálnou clonou f/1.7. Fotoaparát tak na papieri pôsobí skutočne vynikajúco a v tejto cenovej kategórii by sme mu ťažko hľadali konkurenciu. Toto tvrdenie sa ukázalo ako pravdivé aj po našom teste.

Fotoaparát je skutočne veľmi kvalitný a je schopný naozaj krásnych záberov. Vďaka veľkým pixelom zachytíte jasné fotografie aj v horšom osvetlení. Chýbať vám ale niekedy bude optická stabilizácia, ktorou Moto G5 Plus nedisponuje. Budete preto potrebovať stabilnejšie ruky, no ak budete mať trošku trpezlivosti, aj v horšom svetle môžete spraviť pekné fotografie.

Za jasného dňa naplnil fotoaparát všetky naše očakávania. Fotky boli skutočne pekné a plné detailov. Pri samotnom fotografovaní oceníte aj veľmi rýchle zaostrovanie, ktorým znovu Moto G5 Plus konkuruje oveľa drahším zariadeniam. Telefón totiž využíva dual-pixel technológiu, s ktorou sme sa prvýkrát stretli vlani pri telefóne Samsung Galaxy S7 Edge. Zaostrovanie je preto najrýchlejšie v tejto cenovej kategórii. Ak by sme fotoaparátu mali niečo vytknúť, tak to je občasný nedostatok kontrastu v horších svetelných podmienkach. Za slnečného dňa je ale telefón skutočne vhodný na fotografovanie akýchkoľvek záberov. Horšie je to s 5MP selfie kamerov, ktorá zhotovuje pomerne mäkké snímky, ktorým často chýba kontrast a sýtosť.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Samotná aplikácia fotoaparátu je štandardná a jednoduchá a ponúka všetky nastavenia, ktoré by ste mohli očakávať. Nechýba manuálny režim, no iné špeciálne režimy či filtre by ste v aplikácii hľadali márne. Tá je totiž zameraná skôr na jednoduchosť ovládania, čo ale oceňujeme. Je dostatočne rýchla a responzívna a všetky ovládacie prvky sú uložené rozumne a sú stále poruke.

Veľkým lákadlom telefónu je aj možnosť natáčať 4K video, či Full HD video s frekvenciou 60 FPS. To sú skutočne skvelé parametre, na ktoré sme znovu zvyknutí iba pri oveľa drahších zariadeniach. Vďaka kvalitnému snímaču a výkonnému procesoru to však zvládne aj Lenovo Moto G5 Plus, ktorý si aj vďaka týmto vlastnostiam hľadá konkurenta v tejto cenovej kategórii iba veľmi ťažko.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+