MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej – osvedčená kvalita

Telefón Lenovo Moto G5 Plus je už svojou veľkosťou vhodný aj na rôzne multimediálne úkony. Ponúka totiž 5,2“ Full HD IPS LCD displej, ktorý je v tejto kategórii zlatým štandardom. Väčšinu používateľov neohúri, pretože s podobným displejom sa stretli aj minulí majitelia dostupnejších zariadení. Zároveň ale ide o dostatočne kvalitný displej vhodný na množstvo aktivít, ktoré by ste s telefónom mohli robiť.

Displej je pokrytý odolným sklom Gorilla Glass 3, vďaka čomu sa nebudete musieť báť  ľahkého poškriabania či iných nepríjemností. Displej je zároveň dostatočne detailný a ponúka výborné rozlíšenie pre prácu s aplikáciami, prehliadanie webu či sledovanie videí. Ak nemáte k dispozícii žiadnu inú možnosť, užijete si na ňom aj seriál či film.

Podanie farieb je možno o čosi fádnejšie ako v prípade niektorých drahších modelov, no pravdou je, že zobrazované farby sú pomerne reálne. V niektorých prípadoch sa nám zdali trošku chladné, no v prípade potreby môžete teplotu farieb upraviť v nastaveniach displeja.

Žiaľ, tak, ako pri menšom modeli Moto G5, aj v tomto prípade je displej náchylný na priame slnko. Tento efekt je tu však oveľa miernejší ako v prípade menšieho súrodenca. Práca v exteriéri bude možná a až na situácie so skutočne jasným slnečným žiarením vám maximálny jas displeja bude stačiť na akúkoľvek prácu s telefónom. Displej prečítate bez väčších problémov aj na slnku, no asi tu už nebudete chcieť upravovať fotografie či sledovať videí.

Odhliadnuc od tejto miernej nedokonalosti je však displej skutočne skvelý. Pozorovacie uhly sú vynikajúce, reakcie na dotyk okamžité. Znovu nás ale mrzí, že nikde v systéme nenájdeme funkciu nočného režimu, ktorý by filtroval modré svetlo obrazovky. To je ale skôr nedokonalosť systému ako displeja, no určite to chceme spomenúť v tejto časti recenzie. V prípade záujmu budete musieť siahnuť po aplikácii z obchodu Play, ktorá vám túto funkcionalitu sprístupní.

Výkon a pamäť – žiadne obmedzenia

Srdcom telefónu Lenovo Moto G5 Plus je procesor Snapdragon 625. S tým sme mali dočinenia aj v modeli Moto Z Play a odvtedy aj v niektorých ďalších telefónoch. Jeho najväčšou prednosťou je vynikajúca energetická efektívnosť spolu s množstvom výkonu.

Lenovo Moto G5 Plus sa predáva vo viacerých konfiguráciách. My sme testovali model s 32 GB vnútornej pamäte a 3 GB RAM, ktorý je na Slovensku štandardom a ktorý sa tu predáva za 279 EUR.

Náš testovací model však vôbec netrpel nedostatkom výkonu, práve naopak, mal ho aj na rozdávanie. Procesor je dostatočne rýchly a schopný na akúkoľvek prácu, multimédiá, ale aj tie najmodernejšie hry. Oproti tým najrýchlejším čipom na trhu zaostáva iba v rýchlosti načítavania aplikácií, no tento efekt je takmer neviditeľný. Ak prechádzate na Moto G5 Plus zo staršieho, menej výkonného zariadenia, môžete sa tešiť na skutočne skvelý zážitok pri používaní.

Ako sme už spomínali, náš testovací model disponoval RAM s kapacitou 3 GB. To je priemerná hodnota, ktorá ale v kombinácii s vynikajúco odladeným systémom bohato postačovala. Telefón si bez problémov poradil s multitaskingom a akýmikoľvek aktivitami, ktoré sme od neho očakávali.

Ani raz počas používania sme sa nestretli so žiadnym zaseknutím či iným zaváhaním. To, okrem samotného výkonu, pripisujeme aj spomínanej odladenia systému. Výsledkom je vynikajúci používateľský zážitok a istota, že s telefónom budete môcť robiť skutočne čokoľvek, čo vám príde na um.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+