MojAndroid

Spoločnosť Lenovo prináša novú aktualizáciu pre smartfón Lenovo K6. V rámci aktualizácie prichádza systémové vylepšenie z verzie Android 6.0 Marshmallow na verziu Android 7.0 Nougat. K dispozícii je viacero dizajnových zmien, ale aj nová funkcia Smart Lock.

Prišli aj dizajnové zmeny rozloženia prvkov

Náš tip
Lenovo K6: Stredná trieda, ktorá ide s dobou | RECENZIA

Zmenou prešli aj nastavenia smartfónu. Po novom zobrazujú stav mobilných dát (zapnuté/vypnuté), návrhy pre často používané nastavenia a tiež náhľad informácie pri každej položke v rámci nastavení. To môže byť užitočnou funkciou napríklad pri častom striedaní Wi-Fi či Bluetooth pripojenia. Poskytuje to tiež väčší prehľad o aktuálne zvolených nastaveniach.

Notifikačná lišta dostala nové rozloženie prvkov. Tlačidlá pre skratky sú opticky menej husté ako v predchádzajúcej verzii systému. Či sa jedná o vylepšenie je skôr subjektívnou záležitosťou každého používateľa.

Nechýba nová funkcia Smart Lock či aplikácia Google Duo

V rámci aktualizácie prichádza tiež predinštalovaná aplikácia Google Duo pre videohovory. Aplikácia bola dostupná na stiahnutie v Obchode Play zadarmo. Zaujímavou je však nová funkcia Smart Lock, ktorá napomôže rýchlejšej dostupnosti k údajom vo vašom smartfóne. V prípade nečinnosti zasa váš smartfón automaticky uzamkne.

Náš tip
Lenovo Moto M dostáva Android 7.0 Nougat

Používate smartfón Lenovo K6? Dostali ste už aktualizáciu na systém Android 7.0 Nougat? Je vaše zariadenie po aktualizácii svižnejšie a ponúka rýchlejšie odozvy? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Za tip na článok a autentické snímky obrazovky ďakujeme čitateľovi Dominikovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.7.2017
 • DeKeL

  Myslim že je to prvá a posledná aktualizácia tohto modelu od Lenova vzhľadom na ich zúfalú podporu.

  Priatelka ma k5 A6041,brala ho v orange s androidom 5.1.1 a stále je na androide 5.1.1.Neviete či dostane nejakú aktualizaciu???Alebo ten krám ma predať za 60 e na bazosi ?
  To aj na starú nokiu s win dostala asi 2 mini aktualizácie.

  • Qvas

   Napodobne moto g5. Stale security update z 1. Januara. Uplne slaba podpora od lenova. Zlata moto ked bola samostatna. Myslel som ze to bude ovela lepsie

 • StaJok

  A ako to vlastne je s tým update na „Nugát“, nakoľko všade na fórach čítam, koľko problémov nastalo práve po jeho inštalácii.

 • Marko

  Lenovo K5note F. uroven zabezpecenia oktober 2016. 6.0 akoze na samsungu S5 bolo uz milion zaplat kde tu nic za rok!!

 • Dávid Horváth

  Mám Lenovo K6 Note a aktualizácia trvala 50min. a má 1776 MB. Po aktualizácii veľká spokojnosť – všetko je oveľa prehľadnejšie.

 • Ján Tóth

  Po aktualizácii systému z 15.7.2017 mi nefunguje aplikácia CSR2.Čo sa deje?

 • StaJok

  Po aktualizácii systému na 7.0 musím povedať, že zatiaľ všetko beží ako má, bez komplikácií. Dúfam, že to aj tak ostane.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+