MojAndroid

Spoločnosť Lenovo prináša novú aktualizáciu pre smartfón Lenovo K6. V rámci aktualizácie prichádza systémové vylepšenie z verzie Android 6.0 Marshmallow na verziu Android 7.0 Nougat. K dispozícii je viacero dizajnových zmien, ale aj nová funkcia Smart Lock.

Prišli aj dizajnové zmeny rozloženia prvkov

Náš tip
Lenovo K6: Stredná trieda, ktorá ide s dobou | RECENZIA

Zmenou prešli aj nastavenia smartfónu. Po novom zobrazujú stav mobilných dát (zapnuté/vypnuté), návrhy pre často používané nastavenia a tiež náhľad informácie pri každej položke v rámci nastavení. To môže byť užitočnou funkciou napríklad pri častom striedaní Wi-Fi či Bluetooth pripojenia. Poskytuje to tiež väčší prehľad o aktuálne zvolených nastaveniach.

Notifikačná lišta dostala nové rozloženie prvkov. Tlačidlá pre skratky sú opticky menej husté ako v predchádzajúcej verzii systému. Či sa jedná o vylepšenie je skôr subjektívnou záležitosťou každého používateľa.

Nechýba nová funkcia Smart Lock či aplikácia Google Duo

V rámci aktualizácie prichádza tiež predinštalovaná aplikácia Google Duo pre videohovory. Aplikácia bola dostupná na stiahnutie v Obchode Play zadarmo. Zaujímavou je však nová funkcia Smart Lock, ktorá napomôže rýchlejšej dostupnosti k údajom vo vašom smartfóne. V prípade nečinnosti zasa váš smartfón automaticky uzamkne.

Náš tip
Lenovo Moto M dostáva Android 7.0 Nougat

Používate smartfón Lenovo K6? Dostali ste už aktualizáciu na systém Android 7.0 Nougat? Je vaše zariadenie po aktualizácii svižnejšie a ponúka rýchlejšie odozvy? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Za tip na článok a autentické snímky obrazovky ďakujeme čitateľovi Dominikovi.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+