MojAndroid

Batéria – skutočný bežec na dlhé trate

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Lenovo je už tradične výrobcom, ktorý sa do svojich zariadení neobáva dať skutočne veľké akumulátory. Tisíce mAh energie sa starajú o spokojných používateľov, ktorí nemusia riešiť to, či im zariadenie vydrží do konca dňa. Rovnako je to aj v prípade smartfónu Lenovo K5 Note, ktorý ponúka 3500 mAh batériu. To je pri vyššie spomínaných špecifikáciách dostatok aj na papieri a podľa našich očakávaní ponúka telefón skutočne skvelú výdrž.

Pri bežnom používaní nie je problém dostať sa na úroveň 6 hodín zapnutého displeja v priebehu jedného dňa pri neustálom pripojení k internetu a synchronizácií viacerých účtov a komunikačných kanálov. Ani raz sa nám počas testovania nestalo, že by nám Lenovo K5 Note na jedno nabitie nevydržal celý deň a niekoľkokrát sme s ním zvládli aj dva celé dni používania. V jednom konkrétnom prípade sme po dvoch hodinách a štyridsiatich minútách aktívneho používania mali na konci dňa fantastických 59 % energie. Vo väčšine prípadov sme sa nedostali ani pod 50 % a ak sme mali náročnejší deň a telefón sme používali 3 a viac hodín, na konci dňa nám stále zostávalo dosť energie na to, aby sme telefón nemuseli v noci pripájať k nabíjačke a pripojili ho tam na ďalší deň po príchode do práce.

Počas celého testovania sme Lenovo K5 Note používali nami zaužívaným spôsobom – z každého rožku trošku. Nešlo pritom o extrémne náročné používanie, kombinovali sme jednoduché aplikácie s náročnejšími titulmi a zahrali sme si aj mierne náročné hry. Väčšinou šlo ale o klasické aktivity typu surfovanie po internete, sociálne siete, fotografovanie, maily, SMS, WhatsApp a počúvanie hudby alebo podcastov. Telefón nepreukázal žiadne výrazné sklony k rýchlemu vybíjaniu sa v pohotovostnom režime, čo tiež veľmi chválime a v konečnom dôsledku ide o jednu z tých vlastností, ktorá sa výraznou mierou postarala o celkovú skvelú výdrž zariadenia na jedno nabitie.

Záver

Lenovo K5 Note je zaujímavé zariadenie, ktoré veľmi nevytŕča z radu. Ide o jeden z tých modelov, ktorý má potenciál zaujať široké spektrum používateľov práve svojou všeobecnosťou. Najlepšie na tom je, že telefón nás v žiadnom smere nesklamal a ponúkol minimálne to, čo sme od neho očakávali a možno ešte aj niečo navyše. Potešila nás výborná výdrž batérie, slušný displej a množstvo výkonu, vďaka čomu je telefón vhodný prakticky na všetky aktivity, ktoré by ste s ním mohli vykonávať. Horšie je už na tom fotoaparát, ktorý patrí iba k priemeru, no Lenovo K5 Note si to vynahradzuje slušným multimediálnym výkonom a plnou výbavou pripojenia. S cenou tesne nad 200 EUR ide o skvelý telefón pre používateľov, ktorí chcú väčší displej, no zároveň nechcú do telefónu investovať celú výplatu.

Plusy

+ Výkon

+ Cena

+ Výborná výdrž batérie

+ Podsvietené predné tlačidlá

+ Spoľahlivá dualSIM technológia

Mínusy

– Slabší fotoaparát, najmä v zlých podmienkach

– Ťažšia práca na priamom slnku

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+