MojAndroid

Konektivita – štandardná výbava

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Po stránke kontektivity je dnes veľmi ťažké odlíšiť sa od konkurencie, no zároveň to ani nie je potrebné. Lenovo K5 Note tak ponúka všetko, čo by ste od telefónu strednej triedy mohli požadovať. To znamená základné formy pripojenia k mobilnému internetu GPRS, EDGE, HSPA a LTE cat4. Telefón tiež podporuje pripojenie k sieti Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n a hoci dvojpásmové pripojenie chýba, väčšina používateľov rozdiel nespozná. Samozrejmosťou je Bluetooth v4.0 a štandardné senzory typické pre smartfóny tejto kategórie.

Telefón tiež podporuje pripojenie dual-SIM, pričom v oboch slotoch je možné použiť nanoSIM karty s pripojením LTE. Dual-standby režim funguje veľmi dobre, no pri hlasovom telefonáte prostredníctvom jednej karty je druhá karta neaktívna. Celý systém ale funguje už tradične veľmi dobre, nemali sme žiadne problémy s pripojením či signálom. Lenovo má veľmi dobre zvládnuté aj prepínanie medzi kartami pri výbere primárnej karty pre dáta, čo určite oceníte.

Bezproblémové boli aj hlasové hovory, druhú stranu sme počuli čisto a hlasne a platilo to aj opačne. Celkovo tak po stránke konektivity nemáme telefónu čo vytknúť. Nenájdeme tu síce NFC alebo IR vysielač, no to je v tejto cenovej kategórii väčšinou iba rarita. Lenovo ale vôbec nezaostáva za konkurenciou a bežný používateľ, pre ktorého je telefón určený, tu nájde všetko, čo bude potrebovať.

Fotoaparát – iba priemerný

Lenovo K5 Note ponúka 13 MP hlavný fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Takáto kombinácia sa stáva už tradičnou v podaní smartfónov strednej triedy a tak, ako pri iných zariadeniach, ani tu nejde o nadpriemerné riešenie. Telefón je schopný vyprodukovať pekné fotografie s dobrou úrovňou detailov a živými farbami, no musí mať pre to vytvorené dokonalé podmienky. Príliš veľa alebo príliš málo svetla spôsobia výrazné zhoršenie kvality fotografií s nárastom úrovne šumu, prípadne nedokonalostí spôsobených trasením ruky.

Tu sa potom dostávame k výraznému zhoršeniu kvality fotografií. Pre fotografovanie v horšom osvetlení preto odporúčame použiť blesk alebo statív, pretože sa často stane, že výsledok nie je dostatočne ostrý. Aj samotná aplikácia fotoaparátu je pomerne oklieštená, ako to už v zariadeniach strednej triedy býva. Síce tu nájdeme niekoľko zaujímavých nástrojov a možností, ide väčšinou iba o základné nastavenia, ktoré by ste očakávali a ktoré sú úplným štandardom.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Telefón zvládne natáčať video vo Full HD kvalite, no chýbajúca optická stabilizácia dáva o sebe vedieť. Video je roztrasené aj vtedy, keď pri natáčaní stojíme na mieste a iba hýbeme rukami. Detaily tiež nie sú na najvyššej úrovni, no spracovanie farieb a vyváženie expozície na tom nie je najhoršie. Kvalita predného fotoaparátu je tiež iba priemerná a v horšom osvetlení sa budú pekné selfie robiť iba veľmi ťažko. Napriek tomu je ale možné za ideálnych svetelných podmienok spraviť fotografiu, ktorá bude dostatočne dobrá pre sociálne siete.

Lenovo K5 Note Recenzia-7_out

Celkovo tak fotoaparát na smartfóne Lenovo K5 Note neprekonal naše očakávania, no vlastne za nimi ani nezaostal. Ponúkol presne tie kvality, ktoré sme očakávali a hoci určite nejde o najhorší fotoaparát na trhu a ani vo svojej triede, nedostatky sú pochopiteľné a opodstatnené cenou. Používateľ hľadajúci zariadenie v tejto cenovej kategórii ale nebude sklamaný a dostane presne to, za čo si zaplatí.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+