MojAndroid

Najpredávanejší výrobcovia chytrých telefónov za druhý štvrťrok 2017 či už celosvetovo alebo na jednotlivých trhov sú už nejakú dobu známi. Vieme, že jednotkou na trhu je stále spoločnosť Samsung so 79,5 miliónmi predaných kusov. Tiež vieme, že napriek tomu nie je najpredávanejším telefónom Galaxy S8 od Samsungu, ale iPhone 7 od spoločnosti Apple. Tá sa v celkovom poradí umiestnila na druhom mieste so 41 miliónmi predaných iPhonov. Za ňou nasledujú spoločnosti Huawei, Oppo a Xiaomi, ktoré už dávno vytlačili tradičné značky ako LG, Sony alebo HTC. Ako si ale vedie čínske Lenovo, ktoré kúpilo pred rokmi aj americkú spoločnosť Motorola?

Náš tip
Motorola sa vracia na Slovensko, Lenovo oživilo legendu

Mobilnej divízií Lenova sa narozdiel od ďalších divízií v poslednom štvrťroku pomerne darilo. Výsledky síce neboli tak veľkolepé ako u druhých čínskych spoločnosti, ale určite pozitívne a mimo Číny znamenali nárast predaja. Celkovo spoločnosť Lenovo od apríla do júna 2017 dodala na trh 11 miliónov kusov svojich chytrých telefónov. To je nárast o 12,3 percenta oproti druhému štvrťroku v roku 2016. Pomohli k tomu predaje v západnej Európe aj latinskej Amerike. Telefóny radu Moto Z podľa všetkého dosiahli svoj cieľ 3 milióny predaných kusov za 12 mesiacov, takže výrobca môže byť spokojný aj so svojimi vlajkovými loďami.

Kvôli medziročnému poklesu PC segmentu z 13,2 na 12,4 miliónov kusov je ale spoločnosť Lenovo v strate 72 miliónov dolárov.

Zdroj: Pocketnow 

21.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+