MojAndroid

Spoločnosť Lenovo dnes na konferencii IFA 2017 v Berlíne odhalila niekoľko skutočne atraktívnych noviniek. Okrem smartfónu Motorola Moto X4 je to aj nový headset so smiešanou realitou Lenovo Explorer, ako aj domáci hlasový asistent v reproduktore s tabletom s názvom Lenovo Home Assistant.

Lenovo Explorer

Lenovo vstupuje do segmentu virtuálnej reality zariadením Lenovo Explorer. To sa jednoducho pripája k počítaču so systémom Windows a nepotrebuje žiadne externé senzory pre sledovanie vášho pohybu. Napriek tomu je možné vo virtuálnej realite sa pohybovať a rozoznané budú aj pohyby vašich rúk.

Headset Lenovo Explorer ponúka dva displeje (jeden pre každé oko) s rozlíšením 1440p. Nechýbajú tu dve 6DOF sledovacie kamery a ovládanie zabezpečí napríklad ovládač k Xbox One, 6DOF dotykové ovládače či klasická zostava myš + klávesnica. Práve sledovacie kamery sa postarajú o to, že na sledovanie vášho pohybu v priestore nie sú potrebné externé majáky, ako napríklad v prípade HTC Vive.

Zariadenie sa v zahraničí bude predávať v októbri za slušnú cenu 349 USD, resp. 449 USD s ovládačmi. Cena a dostupnosť u nás zatiaľ nie je známa. Headset ale poteší zaujímavou vychytávkou, vďaka ktorej je ho možné vyklopiť podobne ako priezor prilby. Ak sa potrebujete narýchlo vrátiť do skutočnej reality, nemusíte si tak dávať celý headset dole z hlavy, ale jednoducho ho preklopíte. Šikovné :-)

Lenovo Home Assistant

Spoločnosť Lenovo sa tiež začala angažovať v segmente inteligentných asistentov pre domácnosti. Na výstave IFA 2017 predstavila zariadenie Lenovo Home Assistant, ktorý kombinuje výhody operačného systému Android a hlasového asistenta Amazon Alexa. Okrem toho tu nájdeme aplikáciu Home Assistant, ktorá vkusne zobrazuje informácie na kartách na displeji.

Zariadenie funguje so systémom Android 7.1.1 Nougat a k tabletu je možné pripojiť veľký reproduktor. Ten ukrýva 2 3W meniče, no dôležitejšie sú dva mikrofóny s dosahom až tri metre. Vďaka nim budete môcť bez problémov komunikovať s hlasovým asistentom Alexa a vykonávať všetky príkazy, ktoré zvládne. Rovnakého asistenta nájdeme aj na novom smartfóne Motorola Moto X4, no aj tu platia územné obmedzenia. Amazon Alexa u nás zatiaľ dostupný nie je a už vôbec nie je lokalizovaný do slovenčiny.

Za pozvanie na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

31.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+