MojAndroid

Spoločnosť Lenovo je jedným z lídrov technologického priemyslu. Celosvetovo dominuje predaju počítačov a v niektorých častiach sveta patrí spoločnosti aj popredné miesto v predaji smartfónov. Vďačí za to dlhoročnej tradícií, ale aj rozširovaniu svojich obzorov. Po akvizícií Motoroly ale Lenovo nezaspalo na vavrínoch a obzerá sa po ďalšom výrobcovi smartfónov. Najnovšie informácie naznačujú, že Lenovo sa chystá kúpiť BlackBerry.

Niekdajší velikán na poli mobilných telefónov zažíva od príchodu smartfónov s OS Android a iOS veľmi zlé obdobie. Predaje klesajú, trhový podiel sa scvrkol na minimum a nové zariadenia spoločnosti si získajú iba minimálny záujem verejnosti. Odkúpenie spoločnosťou Lenovo by pritom mohlo byť pre súčasných majiteľov BlackBerry veľmi výnosné. Aktuálna hodnota akcií spoločnosti BlackBerry sa pohybuje zhruba na úrovni 9,50 $ za akciu. Podľa dostupných informácií by Lenovo ponúklo 15 $ za akciu, pričom je v prípade potreby ochotné ponúknuť aj 18 $ za akciu.

BlackBerry Q10

Akvizícia veľkou spoločnosťou by mohla byť jednou z východiskových situácií pre súčasné problémy BlackBerry. Kúpa spoločnosti Motorola nemala pre výrobcu smartfónov negatívny dopad, keď spoločnosť funguje tak, ako doposiaľ. Tento rok boli predstavené zaujímavé zariadenia Moto X, ako aj nový Nexus 6, ktorý má na starosti práve Motorola. Otázkou ale zostáva, čo by sa stalo so spoločnosťou BlackBerry. Lenovo by po odkúpení mohlo nechať spoločnosť fungovať tak, ako doposiaľ, no zároveň je možné, že má s výrobcom vlastné plány. CFO spoločnosti Lenovo sa pritom v roku 2013 vyjadril, že BlackBerry je jednou zo spoločností, ktoré spadajú do záujmovej kategórií Lenova. Aktuálne informácie ale zatiaľ nie sú potvrdené. Podľa dostupných informácií by ale Lenovo malo dať ponuku už tento týždeň, takže reálna akvizícia je možno iba otázkou dní či týždňov.

Zdroj: Benzinga 

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+