MojAndroid

Spoločnosť Lenovo sa pred pár rokmi rozhodla pozastaviť výrobu smartfónov a nositeľných zariadení. Tá však bola nedávno obnovená a už aj na našom trhu si tak môžete opäť kúpiť telefón, ktorý na sebe nesie nápis Lenovo. No a čoskoro si možno budeme môcť kúpiť aj smarthodinky s označením Carme.

Športový náramok s dizajnom smarthodiniek

Tie dnes totiž výrobca oficiálne predstavil pre indický trh, o čom informoval portál Gizmochina. Zatiaľ síce nie je isté, či sa toto zariadenie pozrie aj za hranice najľudnatejšej krajiny sveta, no napriek tomu rozhodne stojí za zmienku. Za cenu len 45 € tieto hodinky ponúkajú 1,3-palcový IPS displej, ktorý je prekrytý odolným sklom s efektným 2.5D zaoblením. Tento displej však nie je dotykový a hodinky sa ovládajú pomocou jedného kapacitného tlačidla.

Tieto hodinky obsahujú dedikovaný pedometer a podporujú celkovo 8 športových režimov. Konkrétne ide o beh, chôdzu, bicyklovanie, plávanie, skákanie cez švihadlo, basketbal, futbal a bedminton. Lenovo Carme dokážu zobraziť informácie o počasí, vyhľadať telefón, ale aj upozorniť na správy či hovory. Zariadenie dokáže prostredníctvom Bluetooth 4.2 spolupracovať s Android, ale aj iOS zariadeniami.

Obsahuje síce nie príliš veľkú batériu s kapacitou 200 mAh, no vďaka uzavretému a nenáročnému systému vydrží na jedno nabitie približne 7 dní. Pomyselnou čerešničkou na torte je certifikácia IP68, ktorá zaisťuje týmto hodinkám odolnosť voči vode a prachu.

16.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+