MojAndroid

Ak ste aj vy ten typ človeka, ktorý sa vyhýba lekárom alebo sa radšej venuje domácej medicíne, tak vám môže prísť vhod aplikácia Lékař doma od českého vývojárskeho štúdia PharmCom. Určite ju však využijete aj vtedy, ak ste poctiví pacienti a lekára navštevujete pravidelne. Širokým spektrom funkcií vám totižto táto aplikácia dokáže pomôcť takmer v každom prípade.

lekar-doma

Aplikácia Lékař doma bola vytvorená s cieľom informovať a pomôcť akémukoľvek pacientovi na základe príznakov jeho choroby. Často si totižto vyberáte lieky podľa reklám, či na základe rád od lekárnikov, ktorí vám často nemusia ponúknuť to najlepšie riešenie. Priamo v aplikácii zadáte vaše príznaky, zodpoviete na niekoľko otázok a dozviete sa, aký liek je pre vás najlepší.

Lekar-doma-1 Lekar-doma-2 Lekar-doma-3 Lekar-doma-4

Aplikácia Lékař doma je však určená aj na ďalšie veci. Spomenúť môžeme napríklad menštruačný kalendár, či kalendár, ktorý vám povie, kedy si máte zobrať vašu tabletku. K dispozícii je aj nákupný zoznam a všetky lekárne a nemocnice, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí, takže si hneď po zistení choroby môžete ísť zakúpiť liečivo. Rozhodnúť sa môžete aj na základe rád a komentárov od ostatných používateľov. Dokopy na vás čaká zoznam až 5500 liekov a liečebných pomôcok, takže si máte naozaj z čoho vyberať. Do najbližšej lekárne či nemocnice sa dokonca môžete nechať aj navigovať alebo priamo z aplikácie zavolať na ústredňu daného zariadenia. Autori aplikácie pri jej výrobe mysleli aj na alergikov. Tých upozorní špeciálny kalendár na to, aká rastlina momentálne kvitne a aký liek by mali užiť, aby zabránili alergickej reakcii.

Lekar-doma-8 Lekar-doma-7 Lekar-doma-6 Lekar-doma-5

Celkovo sa nám spracovanie aplikácie veľmi páči a sme radi, že takýto projekt na území Česko-Slovenska vznikol. Aplikáciu môžete plnohodnotne využívať aj na našom území a jedinou bariérou v tomto prípade je (český) jazyk. Ak si potrpíte na svoje zdravie, tak by ste si aplikáciu Lékař doma mali rozhodne nainštalovať. Spraviť tak môžete pomocou nášho widgetu nižšie, inštalácia je bezplatná. V komentároch nám píšte, ako sa vám aplikácia páči a či na svojom Android zariadení využívate aj iné aplikácie venujúce sa zdraviu.

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+