MojAndroid

Oficiálna aplikácia Google Play prešla od svojej prvej verzie veľkými zmenami. Okrem tých grafických sa menili aj jej funkcie, no nie vždy k lepšiemu. Veľa z vás si určite pamätá na sekciu nenainštalovaných aplikácií, ktoré ste si pre svoje Android zariadenia zakúpili priamo z Google Play. Nepochybne veľmi užitočná sekcia, ktorá dávala používateľovi prehľad nad všetkými aplikáciami, do ktorých investoval peniaze. Časom je totiž zapamätanie názvov všetkých takýchto aplikácií takmer nemožné. Nechápeme tak krok Google, keď “Nenainštalované zakúpené aplikácie” z novších verzií Google Play vynechal. Našťastie tu máme Android komunity, ktorá tento problém vyriešila – konkrétne sa to podarilo Paul O’Brienovi z modaco.com, ktorý vytvoril aplikáciu Legacy Play.

Legacy Play je upravená verzia Google Play, ktorá pridáva vyššie zmieňovanú funkciu “Nenainštalovaných platených aplikácií”. Okrem zmenenej ikony, je aplikácia svojim výzorom totožná s najnovšou verziou Google Play. Lagacy Play funguje na rootnutých telefónoch či tabletoch s operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich alebo 4.1 Jelly Bean. Modifikovaný obchod s aplikáciami by mohol fungovať aj na zariadeniach bez rootu, no môžu sa vyskytnúť problémy, ktoré znemožnia jeho spustenie.

Pre inštaláciu Lagacy Play, nakopírujte inštalačný .apk súbor do systémového adresára system/app. Aplikácia by sa sama mala objaviť v nainštalovaných aplikáciach vášho zariadenia.

24.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+